Wyścig dookoła Katalonii: Piękna akcja i triumf Alejandro Valverde

alejandro valverde

Hiszpan Alejandro Valverde zwyciężył 2. etap ojczystego wyścigu, po ucieczce wraz z dwoma towarzyszami. Polacy dojechali poza dziesiątką.

Zawodnicy mieli do przejechania 153,9 km. z Betery do Albuixech. Początkowo uciekali Francuz Bryan Nauleau, Hiszpanie Garikoitz Bravo, Jesus Alberto Rubio i Jon Ander Insausti oraz Belg Mathias Van Gompel. W peletonie mocno pracował Team Sky, czego efektem było złapanie uciekinierów 35 km. przed metą, na ostatnim podjeździe. Nie dawał rady w czołówce pozostać wczorajszy zwycięzca i lider Holender Danny Van Poppel. Zaatakowali Hiszpan Alejandro Valverde i Duńczyk Jakob Fuglsang, a na zjeździe dołączył do nich kolega Duńczyka z Astany Hiszpan Luis Leon Sanchez. Wypracowali kilkunastosekundową przewagę, którą dowieźli do końca. Na finiszu najlepszy okazał się Valverde, 2. miejsce zajął jego rodak Sanchez, a 3. był Fuglsang. Peleton dojechał 19 sekund za nimi.

W klasyfikacji generalnej Valverde został liderem. Sanchez traci do niego 4 sekundy, a 6 sekund straty ma 3. Fuglsang. Polacy znajdują się poza dziesiątką.