Turniej WTA W Tajpej: Osiem piłek meczowych i awans w męczarniach Magdy Linette!

Magda Linette

Niesamowite widowisko zapewniły kibicom Magda Linette i Szwedka Johanna Larsson. Po ponad 3-godzinnej batalii górą okazała się Polka, która wygrała 6:1, 6:7, 7:6.

Już 1. gem był bardzo zacięty, ale Linette utrzymała podanie mimo 3 break pointów, a za chwilę przełamała rywalkę. Larsson wprawdzie odrobiła stratę przełamania, ale do końca seta górą była Polka. Odniosła zwycięstwo 6:1.

Drugi set Linette rozpoczęła od przełamania rywalki. Wyszła na prowadzenie 2:0, a dzięki kolejnemu przełamaniu 4:1, gdy Szwedka zaczęła grać o niebo lepiej i doprowadziła do remisu. Rozstawiona z 7. Poznanianka wtedy znów przełamała Larsson, ale ta po raz kolejny doprowadziła do remisu. Magda Linette była blisko zwycięstwa dzięki następnemu przełamaniu, ponieważ prowadziła 6:5, a przy swoim podaniu 40:15, ale nie wykorzystała piłek meczowych, przez co 83. rakieta świata doprowadziła do tie-breaku, a w nim wygrała 7:6, choć to Polka prowadziła 4:2.

W ostatnim secie Linette miała problemy z nogą, co Larsson wykorzystała wychodząc na prowadzenie 2:0 po przełamaniu Polki. Nasza zawodniczka zdołała doprowadzić do stanu 3:3 i prowadziła 30:0 przy podaniu, lecz została przełamana. Szwedka utrzymała serwis i prowadziła 5:3 i 40:0 przy podaniu Magdy Linette. Ta jednak nie poddała się, obroniła piłki meczowe i wygrała gema, a następnie przełamała Szwedkę. Przy podaniu Poznanianki przeciwniczka była lepsza i znów mało brakowało jej do triumfu. Polka wyrównała przełamując rywalkę, a tie break zwyciężyła 7:3.

Jutro Magda Linette w 4. meczu od godziny 6 Polskiego czasu zmierzy się z Węgierką Timeą Babos.