Futsal-ME w Lublanie: Wysoka porażka Polaków z Kazachstanem

futsal
ekoszalin.pl

Polscy futsaliści po kapitalnym remisie z Rosją, nieco gorzej zaprezentowali się przeciwko Kazachstanowi, którego trzon stanowią naturalizowani Brazylijczycy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:5.

Już w 3. minucie błędy w kryciu wykorzystał Taynan i wpakował piłkę do Polskiej siatki. Sześć minut później na 2:0 podwyższył Birzhan Orazov. Polacy mieli kilka sytuacji, ale nie wykorzystali ich, co zemściło się w końcówce. Ostatnia minuta 1. połowy to gole Serika Zhamankulova oraz z przedłużonego karnego Mikhaila Pershina. Po 1. części meczu Kazachstan wygrywał 4:0.

W drugiej połowie gola dla naszej reprezentacji zdobył Dominik Solecki, ale wynik spotkania na 5:1 ustalił Douglas Junior. Rywale mieli jeszcze przedłużony rzut karny, lecz fantastycznym refleksem popisał się Michał Widuch.

Biało-czerwoni aby wyjść z grupy muszą liczyć, że Kazachowie pokonają Rosjan większą różnicą niż 4 gole.