Angielskie kluby wydały pół miliarda euro na zimowe transfery! Podsumowanie

fot: www.metro.co

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Kluby Premier League wydały w styczniu na transfery aż 456 mln euro. To blisko dwa razy więcej niż dotychczasowy rekord zimowego okna transferowego. Olbrzymie wrażenie robią też ich zakupy podczas deadline day. Ich łączna wartość wyniosła 170 mln euro.

Największy zimowy transfer w Anglii przeprowadził Liverpool, który kupił Virgila van Dijka z Southampton za 78,8 mln euro. Tym samym Holender stał się najdroższym obrońcą w historii futbolu. Olbrzymie pieniądze na wzmocnienie defensywy przeznaczył też Manchester City. Lider Premier League przeznaczył 65 mln euro na Aymerica Laporte’a z Athletiku Bilbao. Trzecim najdroższym piłkarzem, kupionym przez klub Premier League w zimowym oknie, był Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal zapłacił za niego Borussii 63,7 mln euro.

Angielskie kluby zanotowały też największe w dziejach przychody ze sprzedaży swoich graczy do innych lig. Łącznie na ich konta wpłynęło blisko 210 mln euro. Lwią część zarobił Liverpool, który sprzedał Philippe Coutinho do Barcelony. Piłkarz kosztował 120 mln euro. „The Reds” mogą za niego otrzymać jeszcze 40 mln euro w formie bonusów.


  • Źródło: sport.onet.pl
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*