Puchar CEV: Asseco Resovia Rzeszów w ćwierćfinale!

asseco resovia rzeszów
plusliga.pl

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po zwycięstwie na wyjeździe 3:1, pokonali u siebie Serbski klub Vojvodina NS Seme Nowy Sad 3:0, czym przypieczętowali awans do ćwierćfinału pucharu CEV.

Rzeszowianie od początku pokazywali swoją moc i prowadzili na przerwie technicznej 16:10. W końcówce ich przewaga zmalała do 3 punktów, ale niedługo potem prowadzili 22:17, a seta wygrali 25:20.

W drugiej partii zawodnicy Asseco Resovii na 1. przerwie przegrywali 7:8. Na kolejnej wciąż mieli punkt straty. Sytuacja nie ulegała poprawie, albowiem Rzeszowianie przegrywali aż 19:21. Vojvodina miała nawet piłkę setową, ale ostatecznie Polski klub zwyciężył 28:26.

Ostatni set zaczął sie fatalnie, ponieważ na przerwie technicznej Serbowie wygrywali 8:5. Na 2. przerwie ich strata zmalała do 2 punktów, a w decydującej fazie seta był wynik 19:19. Nasi siatkarze okazali się lepsi wygrywając 25:21, a cały mecz 3:0.