LM: Pojedynki Polsko-Rosyjskie na remis

PGE Skra Bełchatów

W 4. kolejce Ligi Mistrzów dwa Polskie kluby mierzyły się z rywalami z Rosji. PGE Skra Bełchatów pokonała Dinamo Moskwa 3:1, a Jastrzębski Węgiel uległ Zenitowi Kazań 0:3.

Siatkarze Skry Bełchatów dobrze weszli w spotkanie, wygrywając seta 25:23. Rywale wyrównali stan meczu, albowiem 2. partia padła ich łupem. Zwyciężyli 25:22. Pozostała część meczu należała już do Bełchatowian. W takim samym stosunku jak gracze Dynama wcześniej, wygrali 3. seta, a w 4. roznieśli Rosjan 25:13. W grupie C Skra zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 5 punktów. Prowadzi Novosibirsk, który ma ich 11. Drugie jest Chaumont z przewagą punktu nad Skrą.

Bardzo wyrównana była walka w 1. secie meczu Jastrzębian z Zenitem, niestety Rosjanie zwyciężyli na przewagi 26:24. W kolejnej partii zadanie było łatwiejsze, wygrali 25:20, a w ostatniej odsłonie bezapelacyjnie triumfowali 25:18. W całym meczu odnieśli wygraną 3:0. W grupie D Zenit Kazań jest liderem. Ma 12 pkt. Jastrzębski Węgiel jest 2. Traci 6 punktów.