LM: Zaksa po raz pierwszy doznała smaku porażki

zaksa kędzierzyn-koźle

Po 3 triumfach nadszedł czas na przełamanie dobrej passy. Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle ulegli na wyjeździe Belgijskiemu Noliko Maaseik 2:3.

Rywale od początku mieli minimalną 1-punktową przewagę. Utrzymali ją do końca seta i wygrali 26:24.

Druga partia była także wyrównana. W końcówce gracze Noliko doszli Polaków na wynik 23:23. Wprawdzie Kędzierzynianie 1. piłki setowej nie wykorzystali, ale kolejnej nie zmarnowali wygrywając 26:24 i doprowadzając do remisu 1:1 w setach.

Belgowie w 3. secie zwyciężyli 25:23. Czwarta partia była tą w której gra Zaksy wyglądała lepiej, czego efektem było prowadzenie 8:5. Nastąpiło jednak załamanie i na 2. przerwie Polski klub przegrywał 2 punktami. Zawodnicy Zaksy doprowadzili do remisu, a nawet wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Wygrali 25:22.

Tie-break zdominowali gracze Noliko Maaseik. Szybko objęli prowadzenie 5:2. Kędzierzynianie zmniejszyli w pewnej fazie seta stratę do 1 punktu, ale chwilę później przegrywali 7:10. Po raz 2. doszli rywali i mieli piłkę meczową, ale jej nie wykorzystali, co chwilę potem się zemściło, albowiem ulegli 15:17.

Mimo porażki Zaksa prowadzi w grupie E z przewagą 2 punktów nad Trentino, które ma 1 mecz mniej rozegrany.