PŚ w Seefeld: Akito Watabe zwycięzcą, Polacy bez punktów

akito watabe
wikipedia.pl

Drugi po skokach Japończyk Akito Watabe wygrał bieg na 5 kilometrów, podczas Pucharu Świata kombinatorów norweskich w Austriackim Seefeld. Najlepszy z Polaków Paweł Słowiok był 33.

Najlepiej w skokach spisał się Norweg Jarl Magnus Riiber (więcej tutaj: http://www.sport-news.com.pl/2018/01/26/ps-seefeld-jarl-magnus-riiber-prowadzi-skokach-kupczak-trzydziestce/). Za nim na trasę wyruszył Akito Watabe oraz inny Norweg Jan Schmid. Przez cały dystans lider tracił przewagę nad resztą stawki, by ostatecznie na finiszu Akito Watabe pokonał Riibera o 0,5 sek. Na 3. miejscu finiszował Niemiec Fabian Riessle.

Paweł Słowiok stracił do zwycięzcy 1:40.4 min i dobiegł na 33. pozycji. Szczepan Kupczak zajął 37. miejsce tracąc 2:10.2 min, a Wojciech Marusarz nie przystąpił do rywalizacji.