LM: Developres SkyRes Rzeszów rozbite przez Volero Zurych

developers skyres rzeszów

To nie był dobry mecz Rzeszowianek. Zanotowały drugą porażkę z rzędu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń, ulegając na wyjeździe Szwajcarskiemu Volero Zurych 0:3 (24:26, 19:25, 13:25).

Lepiej w mecz weszły zawodniczki Developres SkyRes Rzeszów, które prowadziły 8:5. Niestety ich przewaga stopniała do punktu, a już na 2. przerwie technicznej przegrywały 14:16. Końcówka była bardzo emocjonująca, albowiem Rzeszowianki doprowadziły do remisu, ale rywalki znów wyszły na prowadzenie 23:21. Polskie siatkarki nie poddały się i po raz kolejny był remis, ale grę na przewagi wygrały Szwajcarki 26:24.

W kolejnej partii znów Developres SkyRes Rzeszów prowadził na przerwie technicznej, ale tylko 8:7. Niestety serie punktowe przeciwniczek dały im 7 punktów przewagi. Wprawdzie Polki zbliżyły się i widniał wynik 13:16, ale nasze zawodniczki przegrały 19:25.

Ostatni set podobnie jak poprzednie lepiej zaczął się dla Rzeszowianek, które prowadziły 8:6. Niedługo potem przegrywały niestety 5 punktami, a na przerwie technicznej rywalki miały wynik 16:12. Volero Zurych utrzymało genialną formę do końca wygrywając 25:13, a cały mecz 3:0.

W grupie A prowadzi Alba Blaj z kompletem 9 punktów. Pięć traci do nich Volero, a Developres ma do liderek 6 pkt. straty.