LM: Świetny mecz i zwycięstwo Chemika Police!

Sladjana Mirković

Siatkarki Chemika Police odniosły 2. zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Pokonały u siebie Bułgarski klub Marica Płowdiw 3:0 (25:16, 26:24, 25:13).

Policzanki już na 1. przerwie technicznej prowadziły 8:5. Za niedługo miały przewagę 4 punktów, a na 2. przerwę schodziły z wynikiem 16:8. W końcówce podwyższyły prowadzenie do 10 punktów, aby triumfować 25:16.

Druga partia lepiej rozpoczęła się dla zawodniczek z Płowdiw, które prowadziły 8:5. Uciekły nawet na 4 punkty, ale w końcu Polki wyszły na prowadzenie 12:11. Na 2. przerwie technicznej Policzanki wygrywały 1 punktem, a pod koniec seta na tablicy widniał wynik 22:22. Mimo niebezpieczeństwa nasze zawodniczki wygrały 26:24.

W ostatnim secie gra Policzanek wyglądała lepiej i szybko wyszły na prowadzenie 8:2. Na 2. przerwie technicznej miały aż 8 punktów przewagi, a chwilę potem prowadziły 18:8. Ostatecznie zwyciężyły 25:13, a cały mecz 3:0.

W tabeli grupy C prowadzi Dynamo Kazań, które mimo meczu mniej mają tyle samo punktów co Chemik Police.