Alpejski Puchar Świat: Lara Gut wygrała supergigant w Cortrina d’Ampezzo!

Lara Gut
Foto: neveitalia.it

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Lara Gut odniosła zwycięstwo w dzisiejszym supergigancie alpejskiego Pucharu Świata w Cortina d’Ampezzo. Szwajcarka odniosła tym samym 24. pucharowe zwycięstwo w Pucharze Świata,  także pierwsze od powrotu do rywalizacji po poważnej kontuzji, której doznała przed rokiem.

Lara Gut podczas mistrzostw świata w Sankt Moritz zerwała więzadła w kolanie, co spowodowało wykluczenie jej z dalszej części sezonu i tym samym odebrało szansę na obronę dużej Kryształowej Kuli. Szwajcarka po wielu miesiącach wróciła do rywalizacji i dwa razy uplasowała się na drugiej pozycji w supergigancie. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu objęła prowadzenie w klasyfikacji supergiganta.

Lara Gut ostatnie zwycięstwo w Pucharze Świata odniosła dokładnie rok temu właśnie w Cortina d’Ampezzo w zjeździe, Dzisiaj 0,14 s pokonała Włoszkę Johannę Schnarff, podium uzupełniła Austriaczka Nicole Schmidhofer, która do zwyciężczyni straciła 0,27 sekundy.

Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Mikaela Shiffrin wypadła z trasy, tak samo jak dotychczasowa wiceliderka – Sofia Goggia. Włoszkę wyprzedziła piąta w dzisiejszej rywalizacji Tina Weitather z Liechtensteinu.


  • Źródło: Własne
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*