Australian Open: Agnieszka Radwańska awansowała po trudnym meczu!

Agnieszka Radwańska

Po Magdzie Linette, możliwość gry w 2. rundzie wielkoszlemowego Australian Open zapewniła sobie Agnieszka Radwańska. Pokonała Czeszkę Kristynę Pliskovą 2:6, 6:3, 6:2.

Już w 1. gemie  62. tenisistka świata przełamała rozstawioną z 26. numerem Radwańską. Czeszka wygrała własne podanie i prowadziła 2:0. Polka utrzymała swój serwis, ale nie mogła przełamać rywalki, a na dodatek 25-latka znów okazała się lepsza przy gemie serwisowym Krakowianki i prowadziła 5:1. Kolejne Starcie Radwańska otworzyła asem serwisowym i pewnie zwyciężyła do 0, ale na więcej jej nie było stać i przegrała seta 2:6.

Druga partia rozpoczęła się lepiej. Już w 1. gemie Agnieszka Radwańska znów zagrała asa i prowadziła 1:0. Do stanu 2:2 żadna z tenisistek nie potrafiła przełamać przeciwniczki, ale w końcu uczyniła to Polka, mimo asa Pliskovej wyszła na prowadzenie 4:2. Czeszka popełniała 2 razy więcej błędów niewymuszonych od Polki, przez co zdołała od tej pory w tym secie wygrać tylko 1 gema. Radwańska doprowadziła do remisu w meczu, wygrywając 6:3.

Ostatnią partię nasza zawodniczka zaczęła od przełamania. Pliskova popełniała wciąż wiele błędów, ale jej forehand był dobry, przez co traciła ciągle tylko 1 gem serwisowy. Serwowała również wiele asów. W końcówce jednak Polka była bezkonkurencyjna i zwyciężyła 6:2.

W 2. rundzie rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie Ukrainka Lesia Tsurenko.