Weronika Nowakowska po 25. miejscu w biegu masowym w Ruhpolding!

Foto: Tomasz Dudziński/źródło: Pressfocus

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Weronika Nowakowska zajęła 25. miejsce w ostatniej konkurencji Pucharu Świata w Ruhpolding – biegu ze startu wspólnego na dystansie 12,5 km.

Weronika Nowakowska była jedyną Polka w stawce. Po trzech pudłach na strzelnicy i z 27. czasem biegu sklasyfikowana została na 25. pozycji. W rankingu Pucharu Świata po zawodach w Ruhpolding Polka plasuje się na siedemnastym miejscu. Oto co miała do powiedzenia tuż po swoim starcie.

– „Generalnie pierwszy leżak strzelałam bardzo powoli, a ten ostatni strzał oddałam tak po prostu. W ostatniej stójce z kolei chciałam bronić dobre miejsce strzelaniem, trochę za dużo o tym myślałam i pojawiły się pudła. Nie byłam dzisiaj w stanie powalczyć na trasie. Zadecydowała o tym trochę moja dyspozycja, trochę inne czynniki, ale nic się nie stało. Start niezbyt udany, ale takie też trzeba zaliczyć”

– „Musze odpocząć, bo czuję się zajechana. Od początku sezonu startowałam we wszystkich biegach, czy  to indywidualnie, czy drużynowo. Mam prawo czuć się zmęczona. Nie ukrywam, że w związku z tym, że moje dwa ostatnie mass starty były nieudane to pałam teraz żądzą rewanżu. Dlatego zdecydowałam z trenerem, że w Anterselwie wystartuje w biegu masowym”

– „Bieg masowy jest zdecydowanie najtrudniejszą konkurencją dla mnie. Wolę już nawet bieg indywidualny rozgrywany na dystansie 15km, gdzie sama narzucam sobie tempo. Bieg ze startu wspólnego jest z kolei szarpany, trzeba się dostosowywać to tempa, które biegnie czołówka. Dodatkowo nie odpowiada mi sam dystans”


  • Źródło: Polski Związek Biathlonu
Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*