Bartosz Majewski wypożyczony do Polfarmexu Kutno!

Bartosz Majewski
Foto: Trefl Sopot

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Rzucający Trefla Sopot, Bartosz Majewski, został wypożyczony do I-ligowego zespołu Polfarmexu Kutno. Ekipa prowadzona przez Jarosława Krysiewicza zajmuje obecnie 3. miejsce na zapleczu Energa Basket Ligi, nasz młody obrońca pozostanie jej graczem do końca trwającego sezonu. 

20-letni wychowanek Truso Elbląg do Sopotu trafił z SMS PZKosz Cetniewo i już w poprzednim sezonie zadebiutował w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki. W 14 meczach spędzał na parkiecie średnio blisko siedem minut, a swój najlepszy i najdłuższy występ zanotował właśnie przeciwko Polfarmexowi Kutno. Wtedy to podczas 29 minut zaliczył 5 punktów i 4 zbiórki, przyczyniając się do zwycięstwa żółto-czarnych. Niestety, kontuzja stopy odniesiona w lutym 2017 roku nie pozwoliła mu na stałe zadomowić się w składzie pierwszej drużyny. Również początek obecnego sezonu był dla 20-latka stracony z powodu urazów. Po powrocie do zdrowia młody obrońca świetnie spisywał się w rezerwach sopocian, będąc liderem drugoligowego zespołu, zdobywając 19,3 punktu, 3,7 zbiórki i 2 asysty na mecz.

– „Bartek jest zawodnikiem z dużymi umiejętnościami i sporym potencjałem, jednak dotychczas jego rozwój blokowały kontuzje. To sprawiło, że trudno mu było wywalczyć sobie miejsce w podstawowej rotacji pierwszego zespołu. Teraz po przyjściu Obiego Trottera na pozycjach obwodowych zrobiło się bardzo ciasno, więc zdecydowaliśmy się na wypożyczenie naszego gracza do Polfarmexu Kutno. Bartek bardzo dobrze spisywał się w II lidze, więc mamy nadzieję, że o poziom wyżej będzie mógł w pełni zaprezentować swoje umiejętności. Przy wyborze nowego klubu dla naszego zawodnika kluczowa była obecność w sztabie trenerskim znanego nam z Sopotu Krzysztofa Szablowskiego. Znamy jego warsztat, wiemy jak potrafi pracować z młodymi graczami. Mamy nadzieję, że pod jego okiem Bartek rozwinie swój talent, nabierze pewności siebie i w kolejnym sezonie wróci do nas jako gracz gotowy do podjęcia skutecznej walki o miejsce w składzie pierwszego zespołu. Polfarmex to zespół z ambicjami, na którego mecze przychodzi wielu kibiców, więc liczymy na to, że Majewski w najbliższych miesiącach pokaże, iż potrafi grać pod presją i wróci do nas jako lepszy zawodnik. Życzymy Bartkowi powodzenia w nowym klubie” – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

Bartosz Majewski w Kutnie spotka się z kilkoma bardzo doświadczonymi zawodnikami, jak Arkadiusz Kobus czy Tomasz Wojdyła. Ekipa Polfarmexu wciąż pozostaje w grze o awans do Energa Basket Ligi, więc w najbliższych miesiącach przed Majewskim sporo ważnych meczów o dużą stawkę.


  • Źródło: Trefl Sopot
Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*