Adam Kowalski: „Zaszła w nas zmiana”

Adam Kowalski
Foto: pomorska.pl

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz odnieśli upragnione zwycięstwo, pokonując 3:1 GKS Katowice. – Zespół zaczął bardziej walczyć, chcieć i wierzyć w siebie. Oby tak było dalej – powiedział libero, Adam Kowalski.

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz do meczu z GKS-em podeszli niezwykle zmotywowani, z nadzieją na powtórzenie wyniku ze Spodka. Inicjatywę rywalom bydgoszczanie oddali tylko w drugiej partii, wygrywając pozostałe do 23, 13 i 22.  – „Czekaliśmy na to zwycięstwo od dwóch miesięcy, chociaż zdobyliśmy po punkcie na trudnych terenach w Olsztynie i Warszawie. Od meczu z Onico Warszawą można być już wyczuć, że coś się poprawiło, zaszła w nas zmiana i ten zespół zaczął bardziej walczyć, chcieć i wierzyć w siebie. Oby tak było dalej” – powiedział libero, Adam Kowalski.

W sobotę przed bydgoską publicznością zadebiutował Żenia Gorchaniuk, będąc ostoją zespołu w przyjęciu. – „Żenia w momentach, których potrzebujemy powera dodaje nam go, a kiedy trzeba uspokoić grę, nie popełnia błędów. Jest trochę chłopakiem od czarnej roboty, i właśnie tego spokoju potrzebowaliśmy. Bardzo nam to pomaga, bo w trudnych momentach potrafi wziąć odpowiedzialność na siebie. Obyśmy w każdym meczu mieli jak najwięcej takich liderów, którzy poprowadzą nas do zwycięstwa, obojętnie który z nas to będzie” – ocenił libero.

Teraz przed siatkarzami Łuczniczki Bydgoszcz seria meczów o przysłowiowe „sześć” punktów. W najbliższą sobotę na wyjeździe zmierzymy się z MKS-em Będzin, z którym sąsiadujemy w tabeli. – „Pierwszy mecz z tych za sześć punktów mamy za tydzień w Sosnowcu. Chcemy się bardzo zrewanżować za porażkę 0:3. Po tym spotkaniu byliśmy w szoku, nie wiedzieliśmy co się stało. Zaczęliśmy dobrze, a potem coś w naszej grze się posypało. Skoro nasza seria porażek potrafiła trwać dwa miesiące, to czemu seria zwycięstw nie może tyle trwać? Życzymy sobie tego. Właśnie w tych najbliższych meczach trzeba zacząć dobrą passę i zapewnić sobie spokojne miejsce w lidze bez baraży czy gry o utrzymanie” – powiedział Kowalski.


  • Źródło:
Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*