Sportowe życie gwiazd

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają i prowadzą do kłopotów. Duża kasa, wielka sława i załamanie nerwowe. Zobaczcie sportowców, którym udało się wyjść z opałów i dziś prowadzą spokojne życie.

PAULA GASCOIGNE

Paula miał swoje wzloty i upadki. Po zakończeniu kariery piłkarza walczył sam ze sobą. Cierpiał na bulimię, miał problemy z alkoholem i zaburzenia obsesyjno – kompulsywne. Jednak były sportowiec otrzymał mnóstwo wsparcia i z pomocą przyjaciół wyszedł z opresji. Założył nawet konta społecznościowe na Twitterze i Instagramie.

TONY ADAMS

W książce Iana Ridleya, który napisał autobiografię Tony’ego Adamsa zobaczymy niemalże wszystko. Usłyszymy m.in. o problemach z alkoholem i jego słynnym ciągu alkoholowym z Euro 1996. Przypomnijmy, że były piłkarz w przeszłości był kapitanem Arsenalu Londyn.

Tony do Arsenalu trafił mając 17 lat, a kapitanem tej drużyny został w wieku 21 lat. Piłkarz niemalże z miejsca stał się ulubieńcem kibiców i pupilem trenera, który dażył go ogromnym zaufaniem. Jednakże poza treningami rozgrywał się dramat, zawodnik miał problemy z alkoholem. Zdążono przyłapać go na jeździe samochodem pod wpływem alkoholu, lecz czarę goryczy przelała historia z 1996, gdzie kadra narodowa Anglii przegrała półfinałowy mecz ME z Niemcami. Adams załamał się i popadł w nałóg.

Tony z zawodowej piłki nożnej wycofał się w 2002 roku i zajął się pracą trenerską. Prowadził kilka klubów sportowych, chociażby młodzieżową reprezentację Feyenoordu Rotterdam. W barwach Arsenalu rozegrał aż 668 meczów i strzelił 19 bramek.

DIEGO MARADONA

W trakcie swojej kariery sportowej wyśmienity piłkarz miał problem z narkotykami, czego wynikiem było zawieszenie go w roli zawodnika na 30 kolejnych miesięcy. Nazywany „boskiem Diego” był ulubieńcem swojego kraju, lecz jego powiązania z handlem narkotykami odbiły się na jego karierze. Jednak spokój i wyjście z nałogów pomogła mu praca trenera. Prowadził już kadrę narodową Argentyny.

Początek jego pracy trenerskiej nie należał do zbytnio udanych. Prowadzone przez niego Deportivo Corrientes i Racing Club de Avellaneda zajmowały przedostatnie miejsca w I lidze i Primera Division. Obecnie prowadzi klub w Arabii Saudyjskiej, niejaki Al-Fujairah SC, z którym związany jest do końca czerwa 2018.

MIKE TYSON

Bokser to niegdyś czempion wagi ciężkiej z końca lat 80. ubiegłego wieku. Na ringu znakomity zawodnik, a poza nim rozpaczał po stracie córki, rozpadzie małżeństwa. Miał konflikt z prawem i uzależnił się od narkotyków. Zgubiła go jednak skłonność do wydawania pieniędzy, które roztrwonił bardzo szybko.

Już jako nastolatek miał problemy z prawem, a w latach 90. sąd skazał go za gwałt. Po tym wszystkim starał się wrócić na ring, lecz każda jego walka kończyła się przegraną.

Jaki jest Mike obecnie? Obecnie „żelazny Mike” przeszedł na islam i prowadzi spokojne życie. Dużo udziela się w mediach i społecznie.

Jak pokazują te krótkie historie, z każdych opałów możemy wyjść z pomocną ręką, jeśli tego chcemy. Widocznie na świecie są jeszcze dobrzy ludzie.

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*