Rajd Dakar: dzień odpoczynku

Rajd Dakar
foto: 40ton.net

Piątek, 12 stycznia był dniem wolnym dla zawodników, lecz nie dla mechaników maszyn biorących udział w tegorocznym Rajdzie Dakar. Zawodnicy mieli czas na porządny sen i okazję na regenerację organizmu na kolejne etapy wyścigu.

Piątek był dniem wolnym od ścigania, więc zawodnicy mieli czas na regenerację organizmu i na „doprowadzenie się do porządku”. W wywiadzie udzielonym dla sport.tvp.pl, Jacek Czachor (motocykl, Orlen Team) wspomniał:

Bardzo lubiłem dzień przerwy w Dakarze. Po sześciu przejechanych dniach zawodnicy są trochę opuchnięci. Teraz mogą się ogolić, przespać się w hotelu, dobrze zjeść i zebrać siły na kolejną częścią rajdu.

Obecnie Rajd przeniósł się na tereny Boliwii, która sama w sobie posiada ciężkie do pokonania trasy. Zwykle są nieprzychylne dla rajdowców. Startujący również na motocyklach, Maciej Giemza wspomniał, iż

Teraz mamy dzień wolny. Chcę się porządnie wyspać i odpocząć przed kolejnym etapem.

Z kolei Jakub Przygoński wtóruje

Odpoczynek dla kierowców to najbardziej intensywny czas pracy dla mechaników. Nasz samochód będzie teraz przechodził gruntowny serwis.

A już w sobotę wszystkich zawodników Rajdu Dakar czeka kolejny etap. Tym razem wyjadą na trasę z La Paz do Uyuni. Będą mieć do pokonania ponad 700 km, gdzie wysokość n.p.m. wynosi ponad 2,5 km.

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*