Europejska młodzieżowa piłka nożna

Gonçalo Guedes
foto: thesun.co.uk

Ostatni rok to moc transferów młodych wychowanków – piłkarzy do europejskich klubów. W zestawieniu najbardziej prestiżowych migracji do innych klubów na czele stoi Benfica Lizbona.

Od przeszło dwunastu lat w Portugalii działa akademia piłkarska Benfiki, która skupia ponad 60 – ciu młodych piłkarzy z przeróżnych zakątków świata. W takim centrum piłkarskim znajduje się m.in. dziewięć boisk treningowych, trzy siłownie, a także symulator 360 stopni, w którym to młodzi ludzie szlifują technikę i pracują nad refleksem. Głównym aspektem jest również żywienie i testy psychologiczne.

Futbol młodzieżowy jest podstawowym obszarem działań Benfiki. Daje to korzyści sportowe, społeczne i finansowe – Luis Nascimento, trener drużyny U15

Piłkarze od najmłodszych lat szkoleni są w grze systemem 4-3-3. Łącznie spędzają 9 godzin dziennie w akademii, z czego siedem to przebywanie na boisku. Obecnie ci, co ukończyli akademię piłkarską Benfiki grają teraz w takich klubach, jak PSG czy Manchester United.

Wcześniej Benfika była szarym klubem, gdzieś z Portugalii. A teraz to jeden z europejskich klubów piłkarskich, którego piłkarze są cenieni w całej Europie i na świecie.

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*