Już jutro mecz Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Impel Wrocław

Tamara Kaliszuk
Foto: Materiały prasowe Impela Wrocław

Impel Wrocław czeka seria meczów wyjazdowych. Pierwszy z nich, w ramach Ligi Siatkówki Kobiet, Impelki rozegrają już w tę sobotę. Przeciwnikiem będzie drużyna Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna.

Impelki w nie najlepszy sposób rozpoczęły zmagania w Lidze Siatkówki Kobiet w nowym roku. Wrocławscy kibice liczyli na wygraną z Proximą Kraków, jednak siatkarki Marka Solarewicza musiały uznać wyższość rywalek po trudnej, pięciosetowej walce.

Z dobrej strony w ekipie z Dolnego Śląska pokazały się młode zawodniczki. Pierwsze skrzypce grała Natalia Murek – najlepiej punktująca Impelka (20 pkt). Swoje w defensywie zrobiła Marysia Stenzel, co nie uniknęło uwadze tak kibiców, jak i dziennikarzy.

To mogą być dwie ważne bronie Impelek w sobotnim starciu z drużyną z Muszyny. Impelki jadą tam w wiadomym celu – przerwać złą passę przegranych. Nie będzie jednak o to łatwo. W prawdzie Muszynianka wygrała tylko jeden mecz więcej, jednak na swoim koncie zebrała 4 punkty więcej. Różnice miedzy zespołami w tegorocznej edycji zmagań Ligi Siatkówki Kobiet są niewielkie i wygrana zespołu może powodować zmianę pozycji w tabeli o kilka miejsc. Każde zwycięstwo jest więc na wagę złota.

W drużynie z Małopolski świetnie rozwija się talent Moniki Bociek, która jest także najlepiej punktującą zawodniczką drużyny. Grę kreuje Danica Radenković, a silną stroną drużyny jest z pewnością Maja Savić – obecnie trzecia blokująca Ligi. W zespole z Muszyny gra także Dorota Medyńska, która znana jest także z gry we wrocławskiej drużynie.

Mecz z Muszyną będzie bardzo ważny nie tylko w wymiarze całosezonowym. Będzie to ostatni mecz pierwszej rundy fazy zasadniczej, a zatem znany będzie podział drużyn LSK na poszczególne rundy Pucharu Polski. Impel Wrocław balansując między miejscem 10, a 11 – może rozpocząć udział w PP już od rundy IV. W tej rundzie zagrają 4 drużyny z III rundy oraz 4 ostatnie zespoły z tabeli LSK po pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

Najbliższy domowy mecz wrocławianki zagrają dopiero 27 stycznia. Wtedy rywalkami Impelek będą siatkarki KS Pałac Bydgoszcz. Mecz zostanie rozegrany w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu – Laskowicach.


  • Źródło: Impel Wrocław
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*