Wypowiedź Weroniki Nowakowskiej po biegu na 15km w Ruhpolding!

Foto: Tomasz Dudziński/źródło: Pressfocus

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Weronika Nowakowska zajęła trzynastą lokatę w biegu na 15 km podczas Pucharu Świata w Ruhpolding. Polka po raz kolejny zaprezentowała dobrą formę strzelecką – spudłowała tylko w jednym z dwudziestu strzałów. W klasyfikacji generalnej Nowakowska w dalszym ciągu plasuje się na bardzo dobrej piętnastej lokacie.

WERONIKA NOWAKOWSKA:

– „Bardzo mocno starałam się dzisiaj skupić na strzelaniu, ale muszę przyznać, że nie czuję się najlepiej. Ubiegły tydzień kosztował mnie potwornie dużo sił i mam poczucie, że nie udało mi się dobrze zregenerować. Dlatego strzelałam wolniej, ale myślę, że 19 na 20 to jest dobre osiągnięcie. Na pewno jak trochę odpocznę, trochę potrenuję to biegowo będzie lepiej, bo to nie było moje maksimum. Jestem przekonana, że potrafię lepiej biegać. Muszę się skoncentrować na tym, żeby się dobrze zregenerować”

– „Od pierwszego koła było widać, że to nie jest mój najlepszy dzień. Miejsce w piętnastce w tych okolicznościach to dobry wynik. Upewnia mnie to w przekonaniu, że jeśli wszystko się złoży w jedną całość to na igrzyskach będę w stanie rywalizować z najlepszymi”

– „Na ten moment rozważamy z trenerem ewentualny start w jednym biegu w Anterselwie, bo i tak będę potrzebowała szybkiego treningu. Wszystko będzie zależało od mojego samopoczucia i stanu zdrowia. Żeby utrzymać miejsce w piętnastce Pucharu Świata, a co za tym idzie jeszcze przed rozpoczęciem igrzysk zagwarantować sobie udział w biegu masowym w Pjongczang musiałabym startować we wszystkich trzech biegach w Anterselwie. Tego wariantu nie bierzemy pod uwagę”


  • Źródło: Polski Związek Biathlonu
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*