Turniej WTA Premier w Sydney: Agnieszka Radwańska poza turniejem

Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska nie awansowała do półfinału Turnieju WTA w australijskim Sydney, na drodze Polki stanęła Włoszka Camila Giorgi, która wygrała 6:1, 6:2.

Camila Giorgi kapitalnie weszła w mecz wygrywając 3 gemy z rzędu. Miała kilkakrotnie więcej piłek wygranych bezpośrednio od Polki. Radwańska wprawdzie wygrała własne podanie, ale Włoszka mimo wielu niewymuszonych błędów naprawiała je asami serwisowymi i jeszcze większą liczbą piłek wygranych bezpośrednio, dzięki czemu wygrała seta 6:1.

W kolejnej partii mimo świetnego returnu Giorgi, to Radwańska okazała się lepsza przy własnym podaniu. Polka grała bardzo dobrze przy siatce i miała nawet 2 break pointy, ale Włoszka obroniła się asami serwisowymi i było po 1. U Krakowianki nie najlepiej funkcjonowało 2. podanie, po którym rywalka niemiłosiernie zbijała piłkę, a mimo to po raz ostatni w meczu zdołała utrzymać serwis. Camila Giorgi przez cały mecz popełniała wiele błędów niewymuszonych, lecz zawsze potrafiła je naprawić w kolejnych punktach, między innymi dzięki fantastycznemu serwisowi i winnerami. Ostatecznie Włoszka wygrała seta 6:2.