Legia Warszawa rozpoczęła zgrupowanie na Florydzie

Legia Warszawa
Foto: Mateusz Kostrzewa/legia.net

W środę, ok. 20:30 czasu amerykańskiego, po ponad 13 h podróży zespół Legii Warszawa wylądował na międzynarodowym lotnisku w Miami i udał się do położonego niedaleko największego miasta Florydy Boca Raton. Dziś zawodnicy przystąpili do pierwszych treningów.

Na zgrupowanie trener Romeo Jozak powołał 27-osobową kadrę, w tym czterech nowych zawodników. Dzisiejszy trening zespołu na siłowni odbył się o 09:00 czasu amerykańskiego (15:00 czasu polskiego), natomiast o 15:00 (21:00 czasu polskiego) będą miały miejsce zajęcia na boisku w kompleksie FAU Training Center w Boca Raton.

W piątek plan treningowy pozostaje bez zmian: o 09:00 (15:00 czasu polskiego) trening indywidualny na siłowni, a o 15:00 (21:00 czasu polskiego) drużyna przeniesie się na boisko. O 19:00 (01:00 polskiego czasu) w Polskim Klubie zlokalizowanym przy parafii w Pompano Beach (2400 NE 12st Pompano Beach, FL 3306) dojdzie do pierwszego spotkania piłkarzy i przedstawicieli klubu z Polonią amerykańską w ramach „Legia Days”.

Legia Warszawa przygotowała program „Legia na Florydzie”, który do końca obozu będzie cyklicznie publikowany za pośrednictwem oficjalnego kanału klubu na YouTube. Widzowie zobaczą relacje z treningów i meczów, wywiady z piłkarzami, wydarzenia towarzyszące zgrupowaniu i fragmenty wszystkich spotkań turnieju Florida Cup 2018.

We wtorek odbyła się oficjalna konferencja prasowa inaugurująca turniej Florida Cup 2018 z udziałem m.in.  burmistrza Orlando (miasto-gospodarz) Buddy’ego Dyera, dyrektora turnieju Ricardo Villara, prezesa i dyrektora operacyjnego Universal Orlando Resort Billa Davisa, dyrektora Akademii Montverde dr Kaseya Kesserlinga i przedstawicieli ośmiu klubów uczestniczących w zawodach. Legię Warszawa reprezentowali ambasador klubu na turnieju, Jacek Zieliński oraz pełnomocnik zarządu Tomasz Zahorski.

W pierwszym meczu turnieju brazylijskie Corinthians pokonało aktualnego lidera Eredivisie PSV Eindhoven 5:4 po rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry był remis 1:1). W nocy z czwartku na piątek, o 01:00 odbędzie się spotkanie Atletico Mineiro z Rangers FC.


  • Źródło: Legia Warszawa
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*