Trzej muszkieterowie, czyli kto nowym trenerem polskich siatkarzy?

Piotr Gruszka
Foto: Getty Images

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

W pościgu o fotel selekcjonera reprezentacji Polski siatkarzy pozostało już tylko trzech kandydatów – oznajmił w wywiadzie dla TVP Sport rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański. Jednak nie skonkretyzował i nie podał nazwisk.

W poniedziałek pojawiły się informacje dotyczące tego, że komisja PZPS wyłoniła trenerów, którzy przeszli do kolejnej tury wyborów. Menagerowie Vitala Heynena przyznała, że Vital otrzymał w pierwszej fazie największą liczbę punktów i ma obecnie największe szanse na wygranie wyścigu.

Jak donosi ,,Przegląd Sportowy” w gronie kandydatów, którzy pozostali w tej walce znajduje się również Piotr Gruszka. Prawdopodobnie bardzo dobrze wypadł również najmłodszy Michał Mieszko Gogol – 32-letni trener Espadonu Szczecin.

,,Jeszcze do wczoraj było czterech, ale jeden z nich zadeklarował, ale chce pracować w sztabie, więc będziemy rozmawiać z trzema kandydatami. Dopóki oni sami nie zadeklarują, że chcą, by ich nazwiska zostały podane, to my nie będziemy ich podawać.” – oznajmił rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Wszystko wskazuje na to, że z rywalizacji wycofał się Gogol, którego pozostali kandydaci z miłą chęcią mieliby w swoim sztabie szkoleniowym. Mówili o tym Heynen oraz Gruszka, zaś Andrzej Kowal współpracował z nim w Asseco Resovii.

Zupełnie w swoim stylu skomentował te doniesienia Waldemar Wspaniały, który obecnie współpracuje z PZPS zajmując się programme ,,Siatkarskie Ośrodki Szkolne”. W rozmowie z Hubertem Bugajem powiedział: ,,Jestem za polskim trenerem. W tej trójce, z tego co mi wiadomo, jest Piotrek Gruszka, Andrzej Kowal i Heynen.” Dodał również: ,,Po wielu latach nadszedł, na to czas”, aby trenerem polskich siatkarzy został Polak.

,,Mamy jeszcze kilka miesięcy do początku sezonu reprezentacyjnego. Każdy z kandydatów albo pracuje w Polsce, albo też ma kontakt z polską siatkówką. Wszyscy mają pojęcie o tym, co dzieje się w rozgrywkach ligowych. Nie ma więc pośpiechu” –  dodał rzecznik PZPS.

Wszystko wskazuje na to, że nowego selekcjonera poznamy wiosną.


  • Źródło: sport.tvp.pl
Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*