Turniej WTA Premier w Sydney: Agnieszka Radwańska awansowała do 2. rundy!

Agnieszka Radwańska
Foto: Zimbio

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Bardzo dobrze rozpoczął się turniej WTA w Australijskim Sydney. Agnieszka Radwańska okazała się lepsza od Brytyjki Johanny Konty wygrywając 6:3, 7:5.

Lepiej w mecz weszła rywalka, która przełamała Polkę już w 1. gemie. Na szczęście natychmiast nastąpiło przełamanie powrotne. Brytyjka mimo to znów wygrała przy serwisie Radwańskiej, a ponadto utrzymała własne podanie i prowadziła 3:1. Od tej pory na korcie rządziła Krakowianka, która nie oddała już żadnego gema i wygrała 6:3.

Drugą partię od przełamania rozpoczęła Radwańska. Chwilę po tym utrzymała podanie i wydawało się, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki. Wprawdzie Konta wygrała gem serwisowy, ale niedługo po tym po ciężkim gemie dała się przełamać, dzięki czemu Agnieszka Radwańska prowadziła 4:1. Brytyjka zdecydowanie poprawiła swoją grę i niespodziewanie odrobiła straty, a nawet wyszła na prowadzenie 5:4. Na szczęście Polka znów wróciła do dobrej formy i zdołała zwyciężyć 7:5.

Jutro w drugiej rundzie na korcie numer 1 rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie Amerykanka Catherine Bellis, któa musiała przechodzić przez eliminacje, a w turnieju głównym pokonała Słowaczkę Magdalenę Rybarikovą 7:6, 6:0. Spotkanie odbędzie się o godzinie 3:00.

Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*