Horror dla stołecznych! ONICO – Łuczniczka 3:2

ONICO Warszawa

Wielkie emocje przyniosło pierwsze starcie ligowe siatkarzy ONICO Warszawa w Nowym Roku. Na Torwarze, po wielkiej walce, pokonali oni Łuczniczkę Bydgoszcz 3:2, notując siódme ligowe zwycięstwo z rzędu. MVP meczu – Andrzej Wrona.

Siatkarze ONICO Warszawa pierwszy mecz w Nowym Roku rozpoczęli w identycznym wyjściowym ustawieniu, jak ostatnie ligowe spotkania. Za rozegranie odpowiadał zatem Brizard, za przyjęcie Kwolek i Włodarczyk, za atak Gjorgiew, na środku zagrali Wrona i Nowakowski, a na libero Wojtaszek. W drużynie powracającego do Warszawy trenera Jakuba Bednaruka zobaczyliśmy wszystkich obcokrajowców – rozgrywającego Edgardo Goasa oraz przyjmujących Metodiego Ananieva i Yevgeniego Gorchaniuka.

I set – skuteczność Włodarczyka, pograli rezerwowi

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli gracze ONICO, którzy dzięki atakowi i asowi serwisowemu Wojciecha Włodarczyka szybko uzyskali dwupunktowe prowadzenie. Goście próbowali gonić wynik, skutecznie z lewego skrzydła atakował Ananiev, a po asie Filipiaka zrobiło się 8:8. Wówczas siatkarze ONICO wrzucili drugi bieg, a tempo nadawał Włodarczyk. Przyjmujący stołecznych wszedł na zagrywkę przy stanie 11:9, a siatkarze ONICO zdobyli pięć punktów z rzędu po dobrych serwisach Wojtka i atakach ze środka Wrony. Łuczniczka nie była w stanie odpowiedzieć na tę serię punktową, a stołeczni spokojnie „dowieźli” korzystny wynik do końca seta. Widząc bezpieczną przewagę uzyskaną przez swoich zawodników, trener Antiga wpuścił na boisko rezerwowych – Evansa, Firleja, Wardę, Gruszczyńskiego i Samicę.

II set – pojedynek na zagrywki dla gości

Po zmianach w końcówce pierwszej partii, gracze ONICO wrócili do wyjściowego ustawienia. Drugiego seta z dużo większym animuszem rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie 3:2. Niedługo później rozpoczął się pojedynek na asy serwisowe – ze strony ONICO dobrze spisywali się Gjorgiew i Kwolek, po stronie Łuczniczki największe spustoszenie siały zagrywki Filipiaka i Ananieva. Bardzo długo trwała zacięta walka, jednak cały czas punkt z przodu byli goście. Co gorsza, po nieskutecznym ataku ze środka Nowakowskiego uzyskali oni prowadzenie 17:15. Gracze ONICO ambitnie walczyli, Antoine Brizard prowadził dużo akcji przez środek, ale gracze z Bydgoszczy utrzymali dwupunktowe prowadzenie, triumfując do 23, po ataku Ananieva.

III set – mistrzowski powrót do gry

Gracze ONICO z dużą determinacją rozpoczęli trzeciego seta, chcąc udowodnić, że druga partia to był tylko wypadek przy pracy. Pierwszy punkt zdobył Włodarczyk, który chwilę później ponownie popisał się serią kapitalnych serwisów. „Włodi” wszedł na zagrywkę przy stanie 2:2 i stołeczni zdobyli sześć punktów z rzędu, po jego asie, dwóch atakach Wrony i skutecznej grze w bloku i obronie. Pomimo dużej przewagi, stołeczni dalej wywierali presję na rywalu. Ponownie często ze środka atakował Wrona oraz wprowadzony na boisko w tej partii Kowalczyk. Prowadzenie wzrosło do ośmiu punktów, dzięki czemu siatkarze ONICO zyskali spokój w grze. W końcówce partii ponownie na boisku zobaczyliśmy rezerwowych, a wygraną w partii zapewniły atak i blok Vernon-Evansa.

IV set – serie Filipiaka, tie-break na Torwarze

Czwartą partię lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko wyszli na prowadzenie 5:3. ONICO skutecznie odpowiedziało atakami i serwisem Kwolka, jednak tym razem nie udawało się zdobyć przewagi. W drużynie goście świetnie zaczął grać Filipiak, który kończył niemal każdą akcję. Jego dobre ataki dały gościom trzypunktowe prowadzenie, które jednak udało się zniwelować i doprowadzić do remisu 18:18. Ponownie pomogły w tym dobre ataki Kwolka oraz kilka skutecznych bloków i obron. Gdy wydawało się, że będziemy mieli zaciętą końcówkę, ponownie serią skutecznych ataków popisał się Filipiak i goście wygrali do 21.

V set – Wojna nerwów dla ONICO!

Tie-breaka lepiej rozpoczęli goście, którzy nadal wywierali presję skutecznymi atakami Filipiaka i serwisami Ananieva. Łuczniczka objęła dwupunktowe prowadzenie, które utrzymała do zmiany stron. Gracze ONICO przeszli na połowę, na której wygrali dziś oba sety i… odmienili przebieg kolejnego. Dwie kapitalne serie serwisowe zanotowali Włodarczyk i Gjorgiew i to stołeczni uzyskali trzypunktowe prowadzenie. Chwilę później kapitalnie na czystą siatkę do Wrony piłkę wystawił Brizard i stołeczni mieli do wykorzystania cztery piłki meczowe. Goście bronili się asami Kacpra Bobrowskiego, ale ostatecznie to ONICO wygrało do 12 i zgarnęło siódme ligowe zwycięstwo z rzędu. Najlepszym graczem meczu wybrano kapitana naszej drużyny – Andrzeja Wronę. Już w środę kolejny mecz – na Torwarze w Pucharze Polski ONICO zmierzy się z Jastrzębskim Węglem!