Ze Szmalem na pokładzie po przełamanie Hiszpanów

Meczem z Hiszpanią Polscy szczypiorniści zakończą zmagania w Memoriale Domingo Barcenersa. Stawką meczu będzie nie tylko zwycięstwo w turnieju, ale przede wszystkim pozytywne nastawienie przed zbliżającymi się eliminacjami do mistrzostw świata 2019. Początek spotkania o godz. 19:00. 

Sobotnie zwycięstwo nad Białorusinami odniosło morale naszego zespołu przed dzisiejszym spotkaniem. Pomimo słabego początku, biało-czerwoni zdołali się podnieść i ostatecznie zwyciężyć 28:27. Zwycięstwo zapewniła im przede wszystkim skuteczna i szczelna obrona oraz dobra skuteczność w ataku.

,,U chłopaków widać było wolę walki” – komentował spotkanie trener naszej kadry Piotr Przybecki, zaś MVP meczu (zdobywca 8 bramek) Tomasz Gębala dodał: ,,Takie mecze budują naszą pewność siebie”. Optymizmem napawa też postawa innych graczy. Na prawym skrzydle brylował Arkadiusz Moryto, zaś w obronie z dobrej strony pokazali się Patryk Walczak i Kamil Krieger.

Jedyną rzeczą, która może martwić są kontuzje Rafała Przybylskiego i Michała Daszka. Pierwszy z Białorusinami w ogóle nie zagrał, jednak dziś powinien się już pojawić, zaś Daszek nabawił się urazu podczas sobotniego spotkania. Oba urazy nie są groźne. Na niedyspozycji Daszka skorzystał Sławomir Szmal, który automatycznie wskoczył do składu. Na boisku co prawda najbardziej utytułowany bramkarz naszej kadry się nie pojawi, jednak 39-latek ma szansę na 294. występ w reprezentacji Polski.

Polaków czeka bardzo trudne zadanie – w minionych 6 latach z Hiszpanami zmierzyliśmy się na wyjeździe 4 razy, przy czym ponieśliśmy aż 4 druzgoczące porażki. To Hiszpanie w 2012 roku zamknęli nam drogę na igrzyska olimpijskie w Londynie, kiedy biało-czerwoni przegrali zaledwie jedną bramką.

Co prawda podopieczni Piotra Przybeckiego faworytami spotkania nie będą, ale jak zapewniają na pewno się tak łatwo nie poddadzą i będą walczyć. Choć wygrali wcześniejsze spotkania, to jednak do gry Polaków wkradały się momenty słabsze, które mogą pojawić się również dziś.

Aby odnieść zwycięstwo w całym memoriale Polacy muszą pokonać Hiszpanów oraz liczyć na zwycięstwo Białorusinów z Argentyńczykami. Wynik nie będzie istotny jak sama gra biało-czerwonych. To ostatnia szansa dla Przybyckiego na testowanie nowych schematów i ustawień.


  • Źródło: sport.tvp.pl
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*