ME w łyżwiarstwie: brąz dla Polski

Panczeny

To był zdecydowanie udany weekend dla naszych panczenistów. W niedzielę po brązowe medale Mistrzostw Europy sięgnęli Zbigniew Bródka, Jan Szymański oraz Adrian Wielgat w biegu drużynowym w Kołomnie, a także Artur Nogal, Piotr Michalski oraz Sebastian Kłosiński w sprincie drużynowym.

Choć podczas igrzysk olimpijskich w Soczi, polska ekipa w składzie Bródka, Szymański i Wielgat zdobyła brązowy medal, to i tak nie wystąpi ą na igrzyskach w Pjongczang. Dlatego też musimy pocieszyć się ich brązowym medalem ME w łyżwiarstwie szybkim w Kołomnie.

O dużym szczęściu mogą mówić panowie specjalizujący się w sprincie drużynowym. Bowiem polscy panczeniści, Artur Nogal, Piotr Szymański i Sebastian Kłosiński po dyskwalifikacji ekipy Holandii, zdobyli brązowy medal z czasem 1:21,29. Pierwsze miejsce zdobyli Rosjanie (1:19,38), a drugie Finowie (1:21,19).

Niewiele brakowało, a Polacy zdobyliby trzy brązowe medale. Zaledwie trzech setnych sekundy zabrakło naszym paniom (Katarzyna Bachleda – Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak) do brązowego medalu ME. Złoto dla Holenderek, srebro dla Rosjanek, a brąz dla Niemek.