Lider wicemistrza Polski wzmacnia Trefla!

Obadiah Trotter
Foto: alchetron.com

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

Nowym rozgrywającym „serca Sopotu” został Obadiah Trotter. Amerykanin z węgierskim paszportem to doświadczony koszykarz, który w poprzednim sezonie dał się poznać polskim kibicom z bardzo dobrej strony, kiedy to poprowadził drużynę Polskiego Cukru Toruń do wicemistrzostwa Polski.

Mierzący 185 centymetrów zawodnik zdobywał doświadczenie w Europie, grając w silnych ligach – między innymi włoskiej, rosyjskiej czy greckiej. 33-latek w minionych rozgrywkach był najlepszym strzelcem, asystentem i przechwytującym wicemistrza Polski, w zdecydowanej większości spotkań (41/43) wychodząc w podstawowym składzie swojego zespołu. Amerykanin został również wybrany przez dziennikarzy do TOP 3 rozgrywających całej PLK. Drużynę z Sopotu wzmacnia gracz sprawdzony w Polsce, który udowodnił, że potrafi dominować na parkietach PLK.

– „Przyjście Trottera było sondowane przez nas od dłuższego czasu, byliśmy bardzo blisko podpisania umowy już przed trwającym sezonem. Teraz ponownie pojawiła się okazja ściągnięcia tak doświadczonego zawodnika  i cieszę się, że wykorzystaliśmy tę szansę. Przyjście Obiego nie oznacza jednak, że teraz Łukasz Kolenda zostanie trzecią „jedynką”. 18-latek wciąż ma otrzymywać znaczącą liczbę minut w każdym spotkaniu, a zgodnie z sugestią trenera Jermaine Love zostanie przesunięty na pozycję nr 2. Mamy nadzieję, że Amerykanin będzie mógł pokazać pełnię swoich umiejętności u boku tak solidnego rozgrywającego, jakim jest Trotter. Pojawienie się Obiego jest również dla Łukasza Kolendy ogromną szansą – teraz na każdym treningu będzie mógł uczyć się i zdobywać doświadczenie, podpatrując swojego starszego kolegę. Sprowadzenie Trottera to ruch, który ma nam pomóc w walce o awans do fazy play-off” – mówi prezes Trefla Sopot, Marek Wierzbicki.

Obecny sezon Trotter rozpoczął w rumuńskiej CSM Oradea, w której notował średnie na poziomie 10,6 punktu, 3,4 asysty oraz 3,6 zbiórki na mecz. Ostatnie spotkanie w barwach ekipy z Rumunii 33-latek rozegrał 4 stycznia i zdobył w nim 12 punktów, a także zanotował 6 zbiórek, wychodząc w podstawowej piątce swojego zespołu. Trotter jest więc gotowy, by „z marszu” wejść do sopockiego zespołu i od razu stać się ważnym elementem układanki Trefla. Zawodnik ma pojawić się w Sopocie na początku tygodnia, aby przygotowywać się z zespołem do meczu przeciw Stelmetowi BC Zielona Góra.


  • Źródło: Trefl Sopot
Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*