Bokserskie marzenia na 2018 rok

Foto: Matt Dunham/AP

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1665

Rok 2018 w boksie może napisać naprawdę wielką historię tego sportu. Z tej okazji wyliczamy wydarzenia, które zawojowałyby boksem na całym świecie powodujące wielkie zainteresowanie tymże sportem. Menadżerowie – do dzieła! 

Od momentu zakończenia kariery przez braci Kliczków niepowtarzalną gwiazda wagi ciężkiej stał się Anthony Joshua. Tuż za nim pojawiają się kolejne gwiazdy m.in. Deontay Wilder, który powinien w końcu zaryzykować i zmierzyć się ze swoim najgroźniejszym rywalem, dzięki czemu moglibyśmy delektować się wielkim starciem. Intrygujący jest również powracający do sportu i zdrowego stylu życia Tyson Fury.

W najbliższych tygodniach wszystko wskazuje na to, że domknięta zostanie sprawa rewanżu pomiędzy Giennadijem Gołowkinem i Saulem Alvarezem. Wciąż do udowodnienia mają też Manny Pacquiao oraz Wasyl Łomaczenko. Na World Boxing Super Series niestety nie zobaczymy już Krzysztofa ,,Diablo” Włodarczyka.

REWANŻ, KTÓRY MUSI SIĘ ODBYĆ

Najlepsi pięściarze wagi średniej po raz pierwszy spotkali się 16 września 2017 w Las Vegas. Choć bilety były kosmicznie drogie, wszystkie zostały wyprzedane w przeciągu dwóch dób. Sam pojedynek okazał się bardzo emocjonujący, a w stawce znalazły się pasy IBF, IBO, WBA i WBC. Po 12 męczących rundach sędziowie orzekli remis, co wywołało falę dyskusyjnych komentarzy. Gromy spadły na panią Adalaide Byrd, która według własnych kryteriów dała przewagę ,,Canelo” (118-110). Dlatego konieczny jest rewanż.

Menagerowie zawodników są bezradni w tej sprawie i muszą doprowadzić do rewanżu, by zadowolić fanów oraz przede wszystkim siebie.

KRÓLOWIE WSZECHWAG

Najciekawsze dla fanów boksu zdecydowanie są batalie w kategorii ciężkiej. Anthony Joshua to jedna z największych gwiazd tej kategorii, która cieszy się ogromnym szacunkiem i uznaniem. Serią 20. nokautów z rzędu pobił o jeden Mike’a Tysona. Naszym zdaniem rywalem ,,AJ’a” powinien być Deontay Wilder. Z tego co wiemy, na razie obaj zawodnicy mają inne plany, jednak musza stanąć naprzeciw siebie. Wszystko zwiastuje, że walka ta ściągnęłaby rzesze fanów. W stawce znalazłyby się wszystkie prestiżowe pasy – IBF, IBO i WBA (trofea Joshuy), WBC (pas Wildera) i zdobyty na Parkerze skalp WBO.

Rekordowe na pewno byłyby również sumy przygotowane dla zawodników. Bohater Brytyjczyków dzięki zwycięstwu nad Kliczką zainkasował ponad 15 milionów funtów. Kwota ta na pewno byłaby kilkakrotnie pomnożona w tym wypadku.

NAJLEPSZY I ZUCHWAŁY

W zestawieniu tym zdecydowanie nie może zabraknąć Wasyla Łomaczenki. Ukrainiec jest najlepszym zawodnikiem na świecie bez podziału na kategorie wagowe, więc wszystko wskazuje na to, że będzie jedynym z najlepszych przez lata. Ukrainiec powinien zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami w swojej dyscyplinie, jednak zapewne bez najmniejszych problemów by ich pokonał.

POWRÓT WIELKIEGO KRÓLA

Mierzący 206 cm wielkie mistrz Tyson Fury wszedł na szczyt szybko z niego spadając z wielkim hukiem. Większość traktowała go jako wariata, który gada mnóstwo głupot i bzdur. Kiedy w 2015 roku wypunktował ,,Doktora” świat zadrżał i oniemiał. Po odebraniu czterech tytułów mistrza świata popłakał się i na środku ringu zaśpiewał swojej ukochanej piosenkę zespołu Areosmith. Miał zdominować najcięższą kategorią wagową, jednak popadł w depresję i uzależnił się od narkotyków. Obecnie 29-latek wraca i mówi, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

WETERAN – RYZYKANT?

Ostatniego słowa nadal nie powiedział najwybitniejszy pięściarz w historii tego sportu – Manny Paquiao. Mistrz świata w 8 kategoriach wagowych jest jednocześnie politykiem na Filipinach. Widzimy ,,Pac Mana” w rywalizacji z Terencem Crawfordem. O 9 lat młodszy rywal obecnie znajduje się na fali wznoszącej i zapewnia, że co najlepsze jeszcze przed nim.

W lipcu 2017 roku Paquiao sensacyjnie przegrał na punkty z Jeffem Hornem w Australii. Jeśli tylko Crawford stanie naprzeciw oponenta z Antypodów, to zapewne zaliczy niesamowity występ.

TURNIEJ GLADIATORÓW

Ogromnym i sensacyjnym wydarzeniem 2018 roku będzie finał turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej (90,7 kg) i super średniej (76,2 kg). W grze o trofeum zostało czterech zawodników i wszystko zwiastuje na to, że będą to wielkie pojedynki.

W dywizji cruiser o palmę powalczy Oleksandr Usyk z Mairisem Briediesm. Drugą parą prawdopodobnie będą królowie nokautu – Murat Gassijew i Yunier Dorticos. W kategorii super średniej Chris Eubank spotka się z Georgem Groversem oraz Juergen Braehmer i zmierzy się z  Callumem Smithem.


  • Źródło: sport.tvp.pl
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*