Premier League: Pewne zwycięstwo Tottenhamu!

Harry Kane

Tottenham w meczu 20. kolejki Premier League pewnie pokonał Southampton w stosunku 5:2. Harry Kane dzięki hat-trickowi w dzisiejszym spotkaniu z dorobkiem 56 trafień został najlepszym strzelcem 2017 roku!

Tottenham objął prowadzenie w 22 minucie spotkania. Christian Eriksen świetnie dośrodkował w pole karne, a Harry Kane posłał piłkę głową do pustej bramki. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać do 39 minuty spotkania. Heung-Min Son wykonał piękne podanie w pole karne, które przyjął Harry Kane. Napastnik reprezentacji Anglii z bliskiej odległości spokojnie pokonał bramkarza rywali.

W 49. minucie meczu Dele Alli otrzymał podanie z krawędzi pola karnego i trafił w prawy dolny róg bramki. Asystę przy tym trafieniu zanotował Heung-Min Son. Dwie minuty później gospodarze prowadzili już 4:0. Wspaniałą robotę wykonał Dele Alli, który odegrał decydująca rolę w budowaniu akcji. Wywalczył piłkę, a bramkarz Fraser Forster został pokonany po tym jak, Heung-Min Son pięknie uderzył w lewy dolny róg.

W 64. minucie kontaktową bramkę dla gości zdobył Sofiane Boufal, który oddał mocny strzał zza pola karnego w lewy dolny róg bramki. Na odpowiedź Tottenhamu nie musieliśmy długo czekać. Trzy minuty później Dele Alli podaniem znalazł w polu karnym kolegę z zespołu. Harry Kane zauważył, że bramkarz rywali wyszedł przed linię bramkową i przelobował go podwyższając na 5:1.

Drugą bramkę dla gości zdobył Dusan Tadic, Serb przejął odbitą piłkę tuż za polem karnym. Nie zastanawiał się zbyt długo i oddał mocny strzał w sam środek bramki. Jego strzał był bardzo dokładny i Hugo Lloris nie mógł go zatrzymać.