O której El Clasico? Będziecie zaskoczeni!

Foto: si.com

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Wielka piłkarska bitwa zbliża się wielkimi krokami! Już jutro znów obejrzymy walkę Leo Messiego oraz Cristiano Ronaldo. Jednak w tym roku godzina El Clasico jest nietypowa, a wszystko po to, aby spotkanie mogło obejrzeć jak najwięcej kibiców na całym świecie. 

Hiszpańska liga chce mocniej zaistnieć szczególnie na rynku azjatyckim, gdzie przegrywa z Bundesligą oraz Premier League. Dlatego w tym roku El Clasico rozpocznie się o godz. 13:00 czasu hiszpańskiego.

,,Naszym głównym celem jest bycie bliżej fanów piłki nożnej. Wierzymy, że możemy być jak Premier League, Bundesliga lub nawet NBA. Wchodzimy w ten rynek, aby dzielić się futbolem i kulturą. Jesteśmy skoncentrowaniu na interakcji z kibicami w ich lokalnych językach, dostarczając zachęcający i odpowiednio dostosowany kontent.” – skomentował tą decyzję Ivan Codina, dyrektor zarządzający La Ligą w Japonii, Korei Południowej i południowo-wschodniej Azji.

Ostatni mecz Barcelony z Realem kibice z Indonezji oraz Wietnamu zmuszeni byli oglądać go o godz. 2:45. W tym roku zasiądą przed telewizorami o godz. 19:00. W New Delhi będzie 18:40, w Pekinie 20:00, w Tokio 21:00, w Sydney 23:10, w Meksyku 8:00, a w Brazylii 9:00.

,,La Liga to globalny spektakl. W ostatnim roku śledziło ją około 2,6 miliarda ludzi na całym świecie. Wiele z nich pochodzi z Azji. Chcemy dać im szanse, aby obejrzeli El Clasico bez nastawiania budzików na bardzo wczesną porę.” – powiedział Joris Evers, szef ligi ds. globalnej komunikacji.

Oczywiście, nie chodzi tu o zadowolenie azjatyckich kibiców, ale głównie o pieniądze. Według badań najbardziej rozpoznawalnym klubem w Azji jest Manchester United, zaś najchętniej oglądaną ligą Bundesliga. Choć La Liga posiada najlepszych graczy na świecie, Azjaci wolą inne zespoły oraz ligi.


  • Źródło: sport.tvp.pl/własne
Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*