Kolejny skandal z udziałem rosyjskich sportowców

skandal
foto: Getty images

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ponownie przeprowadził czystki w świecie sportu. Na ostrzu noża ponownie rosyjscy sportowcy, których MKOl pozbawił 13 medali olimpijskich, w tym Alberta Demczenko (saneczkarstwo).

W piątek, tj. 22 grudnia 2017 r. Międzynarodowy Komitet Olimpijski nałożył dożywotnią dyskwalifikację za stosowanie dopingu przez trzynastu rosyjskich sportowców, w tym specjalizującego się w saneczkarstwie Alberta Demczenko. Albert zdobył w Soczi srebrny medal igrzysk olimpijskich, którego został pozbawiony.

W gronie „szczęśliwców” znaleźli się Tatiana Iwanowa, która w parze z Albertem Demczenko zdobyła srebrny medal. Dyskwalifikację nałożono również na panczenistów Iwana Skobriewa i Artema Kuzniecowa, a także narciarscy Nikitę Kriukowa, Aleksandra Biessmiertnycha. Do tego grona dołączyli również Natalia Matwiejewą, bobsleiści Ludmiła Udobkina i Maksym Bieługin oraz hokeistki Tatiana Buryna i Anna Szczukina.

To nie koniec tej historii dopingowej, która zapoczątkowana została w 2014 r. Bowiem MKOl postanowił zawiesić prawa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego na przyszłoroczne zimowe igrzyska olimpijskie. Jednakże niektórzy mogą startować w Pjongczang pod flagą olimpijską.

 

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*