Liga Mistrzów: Waleczna Zaksa z drugim zwycięstwem!

zaksa kędzierzyn-koźle

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle wygrali swój drugi mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Na własnym parkiecie pokonali Włoskie Trentino Diatec 3:2.

Lepiej spotkanie zaczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie 8:5. Nie zmniejszali przewagi, a nawet powiększyli ją do 4 punktów, by w końcówce zdeklasować Polaków wygrywając seta 25:18.

Kolejna partia była już lepsza, chociaż na przerwę techniczną przyjezdni zeszli prowadząc 8:6. Po chwili było już 10:6 dla Włochów, ale Kędzierzynianie przed 2. przerwą zmniejszyli stratę do 1 punktu. W dalszej części wychodzili nawet na prowadzenie i mieli piłkę setową, ale ulegli Trentino 24:26.

Trzeci set zaczął się podobnie jak pozostałe lepiej dla rywali. Już na 2. przerwie technicznej to klub z Kędzierzyn-Koźla prowadził. Niestety stracił to prowadzenie i sytuacja była dramatyczna 20:17 dla gości. Końcówkę Polacy mieli znakomitą i zwyciężyli 25:23.

Przeciwnicy od początku 4. partii byli podłamani i nie potrafili nawiązać równej walki. Zaksa na 2. przerwie prowadziła 5 punktami i ostatecznie wygrali 25:16 doprowadzając do remisu.

W tie-breku Kędzierzynianie zaczęli prowadzić od stanu 4:4, gdy zdobyli 2 punkty. Sukcesywnie tę przewagę powiększali, efektem czego był triumf 15:12, a w całym meczu 3:2.

W tabeli grupy E Zaksa Kędzierzyn-Koźle zajmuje 1. miejsce z przewagą punktu nad 2. Trentino. Pozostałe zespoły pozostają bez ani jednego oczka.