Puchar Świata w Annecy: Justine Braisaz najlepsza, Polki w 3. dziesiątce

justine braisaz
sport.de

Ku uciesze miejscowych kibiców Francuzka Justine Braisaz wygrała bieg ze startu wspólnego, podczas zawodów Pucharu Świata w jej ojczystym Annecy. Weronika Nowakowska zajęła 27. miejsce, a pozycję niżej uplasowała się Krystyna Guzik.

Bardzo dobrze wystartowały Słowaczka Anastasiya Kuzmina, Niemka Denise Herrmann, Francuzka Justine Braisaz i Finka Kaisa Makarainen. W 1. strzelaniu żadna z wyżej wymienionych zawodniczek się nie pomyliła. Po 2. wizycie na strzelnicy sytuacja nieco się zmieniła. O ile Francuzka ciągle była bezbłędna to na prowadzenie wyszła Ukrainka Vita Semerenko przed Włoszką Dorotheą Wierer. Świetnie biegła Herrmann i niedługo doszła przeciwniczki. Do tego dołożyła 3. idealne strzelanie i była na świetnej drodze do triumfu. Goniła ją rodaczka Laura Dahlmeier, która na 2. strzelaniu pomyliła się, ale wszystko nadrobiła biegiem. Wierer nie trafiła na 3. strzelaniu, lecz mimo to przegrywała tylko z Niemieckim duetem. Podczas ostatniej wizycie na strzelnicy Herrmann chybiła trzykrotnie i przestała liczyć się w walce o najwyższe lokaty. Zyskała na tym Braisaz, która udanym 4. strzelaniem zapewniła sobie triumf w zawodach. Druga wybiegła ze strzelnicy niespodziewanie Białorusinka Iryna Kryuko, która miała 20/20 strzałów celnych i dobiegła do mety  ze stratą 11,2 sek. do Francuzki. Trzecie miejsce zajęła Dahlmeier.

Weronika Nowakowska musiała w sumie kręcić aż 4 rundy karne i zajęła 26. miejsce. Krystyna Guzik chybiła 3 razy, ale ukończyła zmagania 27.