Laura Dahlmeier najlepsza w Annecy

Dzisiejszy bieg na dochodzenie na dystansie 10 km w ramach biathlonowego Pucharu Świata w Annecy nie był najlepszy dla polskich zawodniczek. Najlepsza Polka to Weronika Nowakowska, która zajęła 14. miejsce. Zwyciężyła Niemka – Laura Dahlmeier.

24-letnia Niemka odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie oraz 18. wygraną w karierze z czasem 30.09,9. Drugie miejsce zajęła Słowenka – Anastasiya Kuzmina, która straciła do triumfatorki 14 sekund. Na 3. pozycji uplasowała się Włoszka Lisa Vittozzi, która straciła już 31,8 s. Weronika Nowakowska zajęła 14. miejsce, a jej strata była kosmiczna –  wyniosła aż 1.45,4. Pozostałe Polki spisały się nieco gorzej – Krystyna Pałka była dziś 21., zaś Magdalena Gwizdoń przybiegła na 32. lokacie.

Strzelanie sprawiło dziś zawodniczkom ogromne problemy. W czołówce nie było żadnej bezbłędnie strzelającej dziś zawodniczki. Weronika Nowakowska rozpoczęła rywalizację na 11. pozycji, jednak nie udało jej się utrzymać miejsca z powodu trzech karnych rund. Pozostałe Polki odnotowały dziś awans – Pałka z 29. na 21. pozycję, a Gwizdoń z 51. na 32. lokatę.