Polska sobota w skokach narciarskich

Kamil Stoch
Foto: Aleksandra Wróblewska /skokonews.com

To była zdecydowanie udana sobota naszych skoczków narciarskich. Triumfy zapoczątkował nasz skoczek z Zębu, Kamil Stoch. Wtórowali mu Tomasz Pilch i Przemysław Kantyka. Mamy większy limit na Turniej Czterech Skoczni.

To była udana sobota dla Kamila Stocha, który w Engelbergu ukończył konkurs na trzeciej pozycji. Po pierwszej serii nasz skoczek zajmował piąte miejsce. W pierwszej dziesiątce konkursu znaleźli się jeszcze Dawid Kubacki (8. miejsce) i nasz śmieszek, Piotr Żyła (10. miejsce). Po tym konkursie, Kamil Stoch w klasyfikacji generalnej zajmuje 4. miejsce i do trzeciego, Daniela Andre Tandego traci 87 pkt.

Zwariowany konkurs. Było dużo trudności. Śnieg, wiatr się zmieniał. Cieszę się, że mimo tego mogłem się skupić na sobie. Udało się – ocenił Stoch

Z kolei w Pucharze Kontynentalnym Ruce, swoje drugie zwycięstwo w karierze odniósł Tomasz Pilch. Tym samym na zbliżający się konkurs Turnieju Czterech Skoczni, nasz trener Stefan Horngacher będzie mógł skorzystać z siedmiu naszych skoczków narciarskich.

Skład na TCS poznamy tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Duże szanse na udział w całym cyklu może otrzymać właśnie Pilch, który jest obecnie w świetnej formie na początku sezonu narciarskiego. Jednakże do walki o miejsce w składzie może powalczyć Przemysław Kantyka, który w zmaganiach FIS Cup w Nottodem, zajął drugie miejsce.

Kolejny konkurs z udziałem polskiej kadry narodowej A w niedzielę od 13:20. Transmisję z zawodów pokaże telewizja polska TVP 1. Serdecznie zapraszamy przed telewizory do wspierania naszych skoczków.

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*