Klubowe Mistrzostwa Świata: Zaksa odpada, Skra wychodzi z drugiego miejsca

PGE Skra Bełchatów

Zakończyła się faza grupowa Klubowych Mistrzostw Świata w Polsce. Niestety siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle przegrali z Brazylijskim Sada Cruzeiro, a Skra okazała się gorsza od Rosyjskiego Zenitu Kazań.

Zawodnicy Sada Cruzeiro od początku zdominowali mecz z Kędzierzynem-Koźle wygrywając seta do 13. Emocje były w 2. partii granej na przewagi. Chociaż to Polski klub miał 4 piłki setowe to Zaksa uległa 30:32. Podłamani takim obrotem spraw w ostatnim secie nie potrafili nawiązać równorzędnej walki i przegrali 20:25, przez co spadli na 3. miejsce w grupie, a awansowała Sada Cruzeiro i Lube Civitanova.

Skra od początku walczyła z Zenitem Kazań jak równy z równym. Niestety przegrali seta 27:29. Dalej było coraz gorzej. Ulegli w kolejnych partiach do 20 i 16, przez co awansowali do półfinału z 2. miejsca. Oznacza to iż w sobotę spotkają się z Sada Cruzeiro.