Mistrzostwa Świata Niemcy 2017: Polska przegrała z Węgrami i nie wyjdzie z grupy

piłka ręczna Polska
sportdziennik.pl

Nasze szczypiornistki straciły szansę na awans do 1/8 finału MŚ. W ważnym meczu uległy Węgierkom 28:31.

Lepiej w mecz weszły Polki. Wynik otworzyła Kinga Achruk, a podwyższyła na 2:0 Monika Kobylińska. Za sprawą trafień Anity Gorbicz i Nadine Schatzl Węgierki wyrównały. Kolejną bramkę dla naszej reprezentacji zdobyła Karolina Kudłacz-Gloc, ale rywalki odpowiedziały z rzutu karnego. Po chwili było 4:3 dla Polski, lecz remis zapewniła Aniko Kovacsics. Biało-czerwone po raz kolejny wyszły na prowadzenie po golu Katarzyny Janiszewskiej. Niestety znów nie udało się uciec i Węgierki także rzuciły 5. gola. Szóstą bramkę Polsce zapewniła Kinga Grzyb, na co odpowiedzią były celne rzuty Gorbicz i Bernadett Bognar-Bodi. W tej sytuacji nasze przeciwniczki po raz 1. w meczu wyszły na prowadzenie. Wprawdzie nasze szczypiornistki je odzyskały zdobywając 2 gole, ale końcówkę miały słabą. Wyrównała Anett Kisfaludy, a jej koleżanki dołożyły jeszcze 3 trafienia i Węgry prowadziły 11:8. Końcówka była wyrównana, 1. gola w meczu rzuciła Joanna Drabik, i do przerwy Polki przegrywały z Węgierkami 11:13.

Początek drugiej części meczu był kluczowy. Kinga Klivinyi dała bramkę Węgierkom, a dwie kolejne dołożyła Bognar-Bodi. W przeciągu całej połowy wiele było podobnych sytuacji, gdzie rywalki rzucały seriami, a Polki pojedynczo zaliczały udane rzuty. Kolejną 3-bramkową serię zapoczątkowała Klara Szekeres i przy prowadzeniu Węgier 24:16 ciężko było o optymizm. W końcówce biało-czerwone zagrały nieco lepiej, ale i tak uległy 28:31. Oznacza to że jutrzejszy mecz z Argentyną będzie bez znaczenia, bo i tak nie wyjdą z grupy.