Liga Mistrzów: Zwycięstwa Zaksy i Jastrzębskiego, Skra poległa

Jastrzębski Węgiel

Sezon 2017/2018 Ligi Mistrzów zaczęły Polskie kluby. Zaksa Kędzierzyn-Koźle pokonała Turecki Arkasspor 3:0, a Jastrzębski Węgiel wygrał też 3:0 z Niemieckim Berlin Recycling Volleys. Sensacyjnie przegrali zawodnicy Skry Bełchatów 1:3 z Francuskim Chaumont.

Jako 1. na parkiet weszli siatkarzy Zaksy, którzy w Izmirze walczyli z tamtejszym Arkassporem. Przegrywali w 1. secie 11:14, ale doprowadzili do remisu 17:17, by ostatecznie wygrać 25:23. W kolejnej partii żadna z drużyn nie była w stanie wyjść na przewagę wyższą niż 2 punkty, przez co byliśmy świadkami gry na przewagi, w której Polski klub zwyciężył 30:28. Ostatni set też był zacięty, wprawdzie Kędzierzynianie prowadzili 16:11 na 2. przerwie technicznej, ale rywale w pewnym momencie mieli stratę tylko 1 punktu. Na szczęście ostatecznie Zaksa wygrała 25:23 i cały mecz 3:0.

Gdy w Izmirze kończył się 2. set to w Bełchatowie Siatkarzy Skry zaczynali grać z Chaumont. W pierwszej partii Polacy zdeklasowali rywali zwyciężając 25:19. Niestety w 2. secie oni sami poczuli się jeszcze gorzej, albowiem ulegli do 18. W 3. secie Francuzi znów od początku kontrolowali grę by ostatecznie wygrać 25:19. Ostatnie starcie toczone było na przewagi, ale miejscowi kibice nie mieli powodów do radości, ponieważ Skra przegrała 27:29, a cały mecz 1:3.

Jako ostatni swój mecz zaczął Jastrzębski Węgiel. W 1. secie pokonał Berliński klub 25:21, w 2. gra Jastrzębian wyglądała jeszcze lepiej i zwyciężyli 25:19. Ostatnia partia była niezwykle ciężka. Niemcy prowadzili nawet 5 punktami, lecz zawodniczy z Jastrzębia odrobili straty i wygrali na przewagi 26:24.