MŚ w Niemczech: Polki wysoko uległy Norweżkom

piłka ręczna Polska
sportdziennik.pl

Polskie szczypiornistki nie sprawiły niespodzianki. Po triumfie nad Szwecją i porażce z Czeszkami, dziś musiały uznać wyższość Norwegii przegrywając 20:35.

Mecz rozpoczęła udanym rzutem Kari Brattset, na co odpowiedziała wyrównaniem Karolina Kudłacz-Gloc. Trafienie z rzutu karnego Nory Mork, gol Stiny Skongard i Camilli Herrem sprawiły, iż rywalki uciekły na 3 bramki przewagi. Dla naszej reprezentacji 2. trafienie zaliczyła Katarzyna Janiszewska, lecz Norweżki zdobyły 2 gole, konkretnie Mork i Stine Oftedal, przez co na tablicy widniał wynik 6:2 dla Skandynawek. Rzut karny wykorzystała Kinga Achruk, ale na odpowiedź rywalek nie trzeba było długo czekać. Następne trafienie dla biało-czerwonych było sprawą Joanny Szarawagi, niestety Norwegia zaliczyła 2 udane rzuty i prowadziła 9:4. Dwukrotnie przy rzutach karnych nie pomyliła się Kudłacz-Gloc i straty zostały minimalnie zmniejszone. Dziesiątego gola dla Norwegii rzuciła Veronica Kristiansen, lecz chwilę potem bramkę dla Polski zdobyła Aleksandra Zych. W tym momencie gra naszej reprezentacji zaczęła się załamywać. Dominowała nieskuteczność, przez co najpierw nasze panie pozwoliły zdobyć Norweżkom 2 trafienia, a następnie 5 goli z rzędu, w tym m.in. Marit Jacobsen i Amanda Kurtovic. Wreszcie serię przerwała Joanna Drabik. Niestety, po 1. połowie Polska-Norwegia 11:18.

Świetnie w 2. część meczu weszła Silje Solberg, która rzuciła 2. bramki. Odpowiedzią było trafienie Kingi Grzyb i przez około 10 minut gra toczyła się gol za gol. Niestety 4-bramkowa seria Norweżek dała im prowadzenie 29:16.Romana Roszak przełamała tę serię, nasze reprezentantki dorzuciły 2 bramki, lecz rywalkom wciąż było mało. Vilge Ingstad dała im 30. trafienie. Jak się później okazało ostatniego gola dla Polski rzuciła Zych, a rywalki tych celnych rzutów zanotowały jeszcze 5-w tym 1. swój w meczu Gigstad i ostatecznie pokonały Polki 35:20.

W kolejnym spotkaniu nasza reprezentacja będzie walczyć z Węgrami. Aktualnie Norwegia prowadzi w tabeli grupy B z kompletem zwycięstw. Polska jest 5. Awans uzyskają 4 drużyny.