MŚ w Niemczech: Polki sprawiły niespodziankę i pokonały Szwedki!

piłka ręczna Polska
sportdziennik.pl

Polskie szczypiornistki kapitalnie rozpoczęły czempionat w Niemczech. Na początek pokonały Szwedki 33:30.

Faworytem spotkania były dwukrotne medalistki ME ze Skandynawii. Początek meczu był niezwykle wyrównany, wprawdzie Szwedki wyszły na prowadzenie 4:2, ale chwilę później był już remis, który trwał do stanu 13:13. Wtedy Polki ruszyły do ataku i do połowy prowadziły 17:15. Najwięcej bramek dla naszej reprezentacji, rzuciła Kinga Achruk-5.

W 2. części meczu przy przewadze jednej zawodniczki Polki zanotowały fantastyczną serię 5 punktów w tym 3 z własnej połowy na pustą bramkę i prowadziły już 26:19. Nastąpiła chwile rozluźnienia i po kilku minutach zostały tylko 3 gole przewagi. Na szczęście utrzymały ją do końca i wygrały 33:30.