LaLiga: FC Barcelona traci punkty

FC Barcelona

FC Barcelona zremisowała w 14 kolejki LaLiga z Celtą Vigo w stosunku 2:2. Duma Katalonii bez względu na pozostałe spotkania będzie prowadzić w tabeli.

Niespodziewanie pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Iago Aspas był we właściwym czasie na właściwym miejscu, odebrał odbitą piłkę w polu karnym i zdobył bramkę. Gospodarze potrzebowali zaledwie dwóch minut do wyrównania stanu rywalizacji. Lionel Messi wykorzystał asystę Paulinho i z łatwością pokonał bramkarza rywali strzałem nisko w środek bramki.

W 62 minucie meczu Jordi Alba zagrał świetne prostopadłe podanie do Luisa Suareza, a Urugwajczyk zdobył bramkę na 2:1. Celta wyrównała w 70 minucie meczu. Maximiliano Gomez Gonzalez otrzymał prostopadłe podanie, które wykonał Iago Aspas i wykazał się wielkim opanowaniem w polu karnym strzelając w lewą stronę bramki.