PŚ w Oestersund: Denise Herrmann z fantastycznym wyczynem, dwie Polki w najlepszej dwudziestce

denise herrmann

Niemka Denise Herrmann pomimo niecelnego strzału i biegania rundy karnej wygrała sprint, podczas pucharowych zawodów w Szwedzkim Oestersund. Na 19. miejscu zawody ukończyła Krystyna Guzik, a jedną pozycję niżej uplasowała się Weronika Nowakowska.

Dobrze wystartowały Czeszka Veronika Vitkova, Finka Kaisa Makarainen i Norweżka Tiril Eckhoff. Po 1. strzelaniu do walki włączyła się bezbłędna Słowaczka Anastasiya Kuzmina, jednak po 2. wizycie na strzelnicy i dwóch pudłach było pewne, iże nie będzie liczyła się w walce o zwycięstwo. Bezbłędne pozostawały m.in. Vitkova, Francuzka Justine Braisaz i Włoszka Lisa Vitozzi. Pomimo pudeł wciąż groźna była Makarainen, a świetną formę biegową pokazywała Niemka Denise Herrmann.

Jako 1. na metę wbiegła Veronika Vitkova. Wyprzedziła ją o 9,9 sek. mimo pudła Kaisa Makarainen. Justine Braisaz objęła prowadzenie, będąc lepszą od Finki o 15,2 sek. Wszystkie zawodniczki pogodziła jednak Denise Herrmann. Myliła się raz na strzelnicy, a i tak czas 19:54,8 min. był rezultatem lepszym od 2. Francuzki o 15,2 sekund.

Krystyna Guzik była dziś bezbłędna. Osiągnęła rezultat gorszy od zwyciężczyni o 1:04,9 min. co dało jej 19. miejsce. Na 20. pozycji została sklasyfikowana Weronika Nowakowska, która raz spudłowała. Punkty zdobyła 31. Magdalena Gwizdoń. Nieco gorzej poszło 44. Monice Hojnisz.

Jutro w sprincie rywalizować będą mężczyźni. Kobiety będą walczyć w niedzielę w biegu pościgowym z zachowaniem strat z dzisiejszego sprintu.