PŚ w Ruka: Charlotte Kalla zwyciężczynią Ruka Triple, Justyna Kolwaczyk na 24. miejscu

charlotte kalla
svt.se

Szwedka Charlotte Kalla utrzymała prowadzenie po 2. etapie 3-dniowego cyklu Ruka Triple. Wyprzedziła czwórkę Norweżek Marit Bjoergen, Ragnhild Hagę, Heidi Weng i Ingvild Oestberg. Justyna Kowalczyk spadła na 24. pozycję.

Charlotte Kalla wystartowała 2 sekundy przed Marit Bjoergen i 12 sekund przed swą rodaczką Stiną Nilsson. Dwie pierwsze zawodniczki nawiązały współpracę, a Nilsson została doścignięta przez Rosjankę Natalię Neprayevą i Norweżkę Ingvild Oestberg. W 2. połowie 10-kilometrowego dystansu do tej grupki dołączyły kolejne biegaczki, wśród nich świetnie dysponowana Ragnhild Haga z Norwegii. W końcówce Kalla uciekła Bjoergen, osiągając zwycięstwo. Haga okazała się lepsza od zawodniczek z grupy i zajęła 3. miejsce.

Justyna Kowalczyk wystartowała 21. Dobiegła 24. ze stratą 2:40.3 sek. Ewelina Marcisz zajęła 65. miejsce.