PŚ w Ruka: Szczepan Kupczak 13. po skokach, prowadzi Mario Seidl

mario seidl
youtube.com

Karuzela Pucharu Świata rozkręca się dla kombinatorów norweskich. W 1. zawodach sezonu Austriak Mario Seidl wystartuje z pozycji lidera do biegu. Najlepszy z Polaków, Szczepan Kupczak ma szansę na punkty, ponieważ zajmuje 13. pozycję. 

Na początku szalał wiatr, przez co zawody się opóźniły. Sezon rozpoczął skokiem na 98 metrów Fin Wille Karhumaa. Uzyskał 60,5 pkt. Lepiej spisał się Włoch Raffaele Buzzi, który skoczył 2 metry bliżej, ale otrzymał notę lepszą o 3,9 pkt. On również długo nie siedział na fotelu lidera. Słoweniec Vid Vrhovnik uzyskał odległość lepszą o 5 metrów i rezultat 70,2 pkt.

Jako 1. z Polaków zaprezentował się Szczepan Kupczak. Skoczył bardzo dobrze 116 metrów i z notą 97,3 pkt. objął prowadzenie.

Paweł Słowiok okazał się gorszy, albowiem uzyskał zaledwie 98,5 m. i 50,5 pkt. Niestety został zdyskwalifikowany przez zły kostium. Bezpośrednio po nim na belce zasiadł Austriak Martin Fritz. Skoczył kapitalnie 131,5 metrów i z notą 116,8 pkt. zepchnął Kupczaka z 1. miejsca.

Chwilę potem oglądaliśmy próbę ostatniego z biało-czerwonych. Adam Cieślar zdołał polecieć zaledwie 81 metrów i z notą 7,5 pkt. zajął ostatnie miejsce. W końcówce ciągle pogoda nie dawała za wygraną, ale nie przeszkodziło to Norwegowi Espenowi Andersenowi skoczyć 132 metry i prowadzić z rezultatem punktowym 124. Jako 1. do biegu wystartuje jednak Austriak Mario Seidl, odległościowo gorszy o metr od Norwega, ale punktowo lepszy o 1,1 pkt. Kupczak wybiegnie ze stratą 1:51 min, a Cieślar 7:50 min. Start biegu o godzinie 17:15.

Share Button

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*