Bundesliga: Pierwsza porażka Borussii Dortmund!

Borussia Dortmund

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 1489

Borussia Dortmund przegrała dzisiaj pierwszy mecz w obecnym sezonie Bundesligi. Podopieczni Hasenhuttla ulegli RB Lipsk w stosunku 2:3.

Borussia Dortmund objęła prowadzenie już w 4 minucie spotkania. Wspaniałą indywidualną akcją popisał się Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk zakończył ją strzałem z pola karnego umieszczając piłkę w prawy dolny róg bramki.

Na odpowiedź gości nie musieliśmy długo czekać. Już w 10 minucie Marcel Halstenberg odkleił się od kryjącego go piłkarza Borussii, a następnie podał piłkę  prosto do Marcela Sabitzera, który oddał celny strzał z główki na bramkę rywali.

Kwadrans później Yussuf Poulsen znalazł się naprzeciwko pustej bramki i nie miał problemu, aby umieścić piłkę w siatce. Asystę przy tym trafieniu zanotował Bruma. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania Jean-Kevin Augustin pewnie wykorzystał rzut karny umieszczając piłkę w prawym dolnym rogu bramki.

Gospodarze odpowiedzieli jeszcze jedną bramką. Pierre-Emerick Aubameyang wpisał się po raz drugi na listę strzelców, w 64 minucie meczu trafił obok prawego słupka.