Toruńskie pierniki z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Polski Cukier Toruń

AZS Koszalin w tym sezonie po raz drugi pokonany. Na własnym parkiecie zwycięstwo oddali ekipie z Torunia, która z pierwszym zwycięstwem w sezonie pokonała AZS 63:90.

W pierwszym swoim spotkaniu w nowym sezonie PLK, Polski Cukier Toruń przystąpił bez kontuzjowanych, Aarona Cela i Cheikha Mbodja. Ten drugi w meczu z AZS Koszalin zdobył 10 punktów.

W pierwszej kwarcie obie ekipy grały wyrównane spotkanie i nic nie zapowiadało, że to Polski Cukier Toruń wygra mecz. Koszykarze z Koszalina starali się grać swoją koszykówkę, zwłaszcza, że goście wystąpili bez kontuzjowanego Cela. Pierwsza odsłona zakończyła się jednak różnicą 5-ciu punktów dla gości.

Druga część okazała się być brutalna dla gospodarzy. Goście nie tylko grali jak z nut, zanotowali serię 17:0, to ekipa Dariusza Szczubiała starała się odrabiać straty, lecz to nie wystarczyło. Ten przestój ustawił mecz, a faktem stało się zwycięstwo ekipy Dejana Mihevca. Tą kwartę Torunianie wygrali 23:11. A ostatnią odsłonę podobnie, bo 24:13 i dwa punkty pojechały do Torunia.

Wicemistrzowie Polski w Koszalinie pokazali się naprawdę z dobrej strony, a pięciu graczy zanotowało dwucyfrowy wynik punktowy. Najlepszym w ekipie wicemistrzów okazał się Glenn Cosey, który zdobył w sumie 20 pkt w całym spotkaniu.

Wśród AZS-u na pochwałę zasługuje Damian Jeszke, zdobywca 13 punktów.

AZS Koszalin – Polski Cukier Toruń 63:90 (17:22, 11:23, 22:21, 13:24)

AZS: Damian Jeszke 13, Melsahn Basabe 10, Jakub Dłoniak 10, Laimonas Chatkevicius 9, Modestas Kumpys 7, Diante Baldwin 7, Szymon Kiwilsza 4, Igor Wadowski 2, Kacper Młynarski 1, Aleksander Leńczuk 0, Szymon Kucharewicz 0

Polski Cukier: Glenn Cosey 20, Karol Gruszecki 17, Bartosz Diduszko 13, Krzysztof Sulima 11, Cheikh Mbodj 10, Łukasz Wiśniewski 9, Tomasz Śnieg 5, Aleksander Perka 3, Ignacy Grochowski 2, Paweł Krefft 0