Zapraszamy do wzięcia udziału w czwartej edycji krakowskiego KrwioBIEGU

Krwiobieg Kraków
Foto: krwiobiegkrakow.pl

Warning: Illegal string offset 'filter' in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/taxonomy.php on line 2008

7 października 2017 roku, na terenie Bulwarów Wiślanych w Krakowie, odbędzie się 4. KrwioBIEG Kraków, inicjatywa sportowa której celem jest propagowanie honorowego krwiodawstwa i zbieranie funduszy na jego rozwój. Organizatorem  i pomysłodawcą tego wydarzenia jest Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża, który równolegle do biegu – zaplanował w tym dniu akcję poboru krwi. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Wisła Kraków. 

Udział w akcji będzie przejawem solidarności społecznej – tym cenniejszej, że nie tylko deklarowanej, a potwierdzonej bardzo konkretnym działaniem: uczestnictwem bądź oddaniem krwi – mówi Małgorzata Pyka, Dyrektor MOO PCK. Swój apel kierujemy zarówno do profesjonalistów z branży sportowej i amatorów, jak i do każdego, komu bliskie są propagowanie honorowego krwiodawstwa i świadomość, że tylko dzięki krwiodawcom, którzy z dobroci serca dzielą się cząstką siebie, możliwe jest codzienne ratowanie ludzkiego życia i zdrowia.

Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą i najbardziej wszechstronną organizacją  humanitarną w Polsce. Jej podstawową misją jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz ochrona ludzkiej godności. Już od 1935 roku PCK zabiega o krew dla chorych i rannych. Masowy, spontaniczny i bezinteresowny udział honorowych dawców krwi w akcjach poboru krwi podczas Powstania Warszawskiego to jedna z najpiękniejszych kart w historii tego stowarzyszenia. Piszemy kolejne, każdego dnia bowiem tysiące Polaków potrzebują krwi.

Krwiobieg to wydarzenie nie tylko dla tych,  którzy  biegają zawodowo, amatorsko lub biegną rano za uciekającym tramwajem! Krwiobieg to miejsce dla każdego, komu bliskie jest pomaganie i świadomość, że zwykłe „chcę” może zdziałać cuda i uratować komuś życie. Jest to więc doskonałe miejsce dla osób indywidualnych, rodzin, dzieci, seniorów czy krwiodawców. Ponadto, dla studentów licznych krakowskich uczelni będzie to dobry czas, by aktywnie i charytatywnie rozpocząć kolejny rok akademicki.

Trasa biegu strategicznego prowadzi spod Wawelu (Bulwar Czerwieński) bulwarami wzdłuż prawego i lewego brzegu Wisły. Biegacze przebiegają się z jednej strony Wisły na drugą najpierw przez Most Dębnicki, a potem przez Kładkę Ojca Bernatka. Bieg składa się z dwóch pętli, każda 5000 m. Bieg można zakończyć po jednym okrążeniu (5 km) lub kontynuować całą trasę (2 pętle – 10 km). Ponadto, Organizator zaplanował biegi dziecięce na 500 m i 1000 m oraz marszobieg z kijkami nordic walking dla osób powyżej 55 roku życia na 5 km.

Biegacze otrzymają pakiet startowy w postaci: medalu, pamiątkowej koszulki, numeru startowego, wody oraz dodatkowych niespodzianek ufundowanych przez sponsorów. Szczegółowe opisy pakietów oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie: www.krwiobiegkrakow.pl lub na profilu społecznościowym:www.facebook.com/krwiobiegkrakow/.


  • Źródło: Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
Share Button

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/platne/serwer14838/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*