Lotto Ekstraklasa: 1:0 dla Adama Owena

Lechia Gdańsk z nowym trenerem Adamem Owenem na czele pokonała u siebie Zagłębie Lubin 1:0. Jest to pierwsza wygrana Gdańszczan na własnym terenie.

W ramach meczu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy, Lechia Gdańsk podejmowała u siebie drużynę z Lubina. Goście przyzwyczaili nas już do przynajmniej jednego strzelonego gola w meczu. Jednak nie tym razem. Gospodarze od początku meczu ruszyli do ataku, jednak nie zdołali wypracować sobie dogodnej sytuacji.

Z każdą kolejną minutą na boisku panował coraz większy chaos. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować dogodnej sytuacji bramkowej i w efekcie pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 0:0. Obraz gry zmienił się dopiero w 60. minucie meczu. Kiedy to do piłki doskoczył Flavio Paixao, który umieścił futbolówkę w siatce rywali. Przy bramce asystował mu brat Marco. Goście chcieli szybko odpowiedzieć bramką i byłoby to realne, gdyby celnie przymierzył Alan Czerwiński, jednak piłka minęła bramkę Lechii, której strzegł Dusan Kuciak.

Piłkarze Zagłębia próbowali szybko odrabiać straty, lecz na zmianę pudłowali Jarosław Jach i Bartosz Kopacz. A więc zwycięstwo Lechii stało się faktem, a piłkarze Piotra Stokowca zakończyli mecz jako piąty z rzędu na wyjeździe bez wygranej.

W 12. kolejce Lotto Ekstraklasy, Lechia zmierzy się z Legią na Łazienkowskiej, a Zagłebie podejmuje u siebie lidera rozgrywek, Górnika Zabrze.