Ligue 1: PSG demoluje Bordeaux w hicie kolejki!

Neymar

PSG rozbiło Bordeaux w hicie 8 kolejki Ligue 1 w stosunku 6:2. Drużyna ze stolicy kraju dzięki zwycięstwu powiększyła przewagę nad drugim AS Monaco do trzech punktów.

PSG objęło prowadzenie już w 5 minucie spotkania. Neymar oddał piękny strzał z rzutu wolnego z dużego dystansu w lewy górny róg bramki. Nie minęło 10 minut, a PSG prowadziło już 2:0. Neymar podał piłkę do Edinsona Cavaniego, a Urugwajczyk oddał strzał z bliskiej odległości w prawy dolny róg bramki.

W 21 minucie na tablicy widniał wynik 3:0 dla PSG. Thomas Meunier wybiegł do podania i wykonał doskonały strzał ze skraju pola karnego, piłka wpadła w górną część bramki. Asystę przy tym trafieniu zanotował Yuri Berchiche.

Dziesięć minut później Bordeaux zdobyło kontaktową bramkę. Younousse Sankhare znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym, przyjął podanie, którego autorem był Nicolas De Preville i posłał piłkę nisko na środek siatki.

Jeszcze przed przerwą wicemistrzowie Francji zdobyli dwie bramki. Najpierw w 40 minucie Neymar pokonał bramkarza gości z rzutu karnego strzałem w lewy dolny róg bramki, a pięć minut później Julian Draxler wykazał się dużym opanowaniem w polu karnym i oddał strzał z pierwszej piłki do górną części bramki.

W 58 minucie Julian Draxler był w dobrej pozycji strzeleckiej, ale zauważył swojego kolegę z drużyny i podał do niego. Kylian Mbappe dobrze przyjął piłkę i pokonał bramkarza precyzyjnym strzałem w dolny lewy róg bramki zmieniając wynik na 6:1.

W 90 minucie  Malcom zmniejszył rozmiar porażki bezbłędnie wykorzystując rzut karny strzelając na prawą stronę bramki.